atena11

Co znamená když po holení třísel mi na tamtěž místě naskočí vyrážka???

Pokaždé když se oholím naskočí mi na místech u třísel vyrážka která vypada jako malé červené pupínky.Co to je je možné že na to takto reaguje moje pokožka????
Holím se zhruba v této části půl roku a vyrážka se objevila již od prvního holení

Nejlepší odpověď
marci1

Můžeš mít citlivou pleť. Za vznik vyrážky v podobě červených pupínků mohou zarůstající chloupky. Zarůstání způsobí pod kůží drobný zánět a pupínek je na světě. Podrobněji viz :

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/pet-kroku-jak-mit-po-holeni-hebkou-a-zarivou-pokozku-fy8-/krasa.aspx?c=A110824­_155016_krasa_ves

Další odpovědi
honzikd

Vzhledem k Vaší předchozí otázce („Co potřebuji do školy na druhý stupeň???“), bych Vám doporučoval holící strojek ještě na moment odložit.
Avšak, ty červené pupínky, které popisujete, jsou jen podráždění pokožky způsobené ostrými konci chloupků. Úzkostlivá hygiena a používání nějakého vhodného gelu po holení toto vyřeší. Moje družka používá krém z protěže alpské.

ivana525

Doporučuji holit po směru růstu chloupků a používat kvalitní holící strojek, pak by se měla vyrážka minimalizovat.

Funna

znamená to, že nově rostoucí chloupky si „neprorazí“ cestu přes pokožku, rostou pod ní a následně zahnisávají…a i když nemusíš mít na jiné holené části takovýto problém, tak v oblastech třísel je to poměrně normální…a mám obavu, že ani rady z odkazu od marci nejsou 100% řešením (vlastní zkušenost)

klob1

Je to alergie malá,to se stává s tím holením.Reakce tvé pokožky.Máš dvě možnosti buď tím trpět nebo neholit.Člověka lidi mají rádi i tak ať to má jak to má.Důležité je jaký člověk je,ne přece?.Když jsi čistá,tak to nevadí,pak ty ti chloupky budou růst více.Jinak požívej něco zklidňujícího ,snad tělové mléko..nebo si kup konopnou mastičku,tak na to bude dost dobrá.Pavel.