misus

co znamená když někdo řekne že hraje na nervy? předem děkuku za odpoved :D

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud by to bylo v tomto větném spojení, tak bych v tom případě měla svoje nebo něčí nervy napnuté jak struny a vesele bych na ně brnkala, až by kolem nikdo nezůstal. Takže – pokud někdo brnká na nervy, je to virtuóz, kterému je nejlepší vidět záda.

Další odpovědi
hanulka11

dělá věci, které tě rozčilují

Drap

Pokud tady budeš dost dlouho, poznáš to na vlastní kůži.

Ella

že je otravný

annas

Přenesený význam – hrát na nervy = vzbuzovat ve mně hněv, rozčilovat mě – souvisí s činností nervové soustavy.

Totiž nerv (podle směru) vede informaci z receptorů do centrální nervové soustavy a naopakz CNS do efektorů v těle. Podle funkce – vede informace ze smyslových orgánů nebo informace ke svalům.