SanJay .

Co znamená když někdo o někom řekne že škatulkuje ( např. lidi) ?

Nejlepší odpověď
annas

Někdo si vybírá knihy podle obalu, nezajímá ho obsah.

Stejně tak si lidí řadí jiné lidí do pomyslných škatulek a tím si usnadňují život. Lidem ve škatulkách přisuzují třeba negativní
vlastnosti, i když je nemají, ale přesto jsou špatní. Vznikají tak různíé předsudky.

Např. ateisté odsuzují křesťany, protože věří v boha, nebo ten, kdo se léčí alternativní medicínou je hazardér, i když někomu léčení pomůže, nebo podle oblékání, podle prvního dojmu atd.

Další odpovědi
anonym

Rozděluje (lidi) na dobré či zlé, chytré a hloupé, krásné a škaredé…

Nevíteto?

Rozděluje si je, ale hlavně je HODNOTÍ jako dobré, nebo špatné podle toho jakou třeba poslouchají hudbu, jestli jsou to muži nebo ženy, jestli jsou bohatí nebo chudí, jaké mají oblečení, jak vypadají, jaké jsou rasy, jak jsou chytří v určitých věcech (důležitých pro hodnotící osobu).

marci1

Rozděluje si lidi ihned bez rozdílu do „škatulek“. Hned si je roztřídí. Ale přece každý je a může být jiný. Svobodně si každý zvolí svou národnost, své vzdělání, náboženství, práci ap. A všechni policajti nejsou hloupí a blondýny také ne. 🙂

Pepa25

Rychle je (např. lidi) rozdělí podle jednoho kritéria, přitom realita světa je složitější.

anonym

Diskriminace.