katka_22

Co znamená, když flušu malé bílé kousky?

Doplňuji, že kouřím a liftuju, takže se obávám, jestli to není z nikotinu.

Odpovědi
Filip84

Ne, není, je to tonsillolithiasis.

Pokud tkáň tonsil není schopná úplné regenerace, tvoří z bakterií, virů, zbytků jídel atp., kalcifikované objekty, které obsahují viry, bakterie, sirovodík, močovinu, a podobné věci (jestli Tě zajímá, co přesně obsahují ty Tvé: kup si v lékárně sterilní sputovku, vraž je do ní, a pak to odnes do laboratoria na rozbor, když si ho zaplatíš, udělají Ti ho).

Mohou být relativně drobné, tedy bez větších obtíží, až po tzv. giant tonsillolithiasis:

https://www.sci­encedirect.com/sci­ence/article/pi­i/S2214541919300355

které vyžadují chirurgické řešení, často spojené s částečnou nebo úplnou tonsilektomií.

Zdroj: https://www.web­md.com/oral-health/guide/tonsil-stones-tonsilloliths-treatment-and-prevention

zjentek

…Že si puboš!

mosoj

To je tím že flušeš! Kdyby jsi plivala tak to bude v pohodě.

Drap

Ne, z nikotinu to uečitě neni. Podle popisu nelze identifikovat. Buď máš něco v puse, nebo teoreticky by to mohl být i nějaký hlen. Nejlepší bude neplivat. Je to nehygienické a ani slušné to neni.

da ny

Že jsi pořádné čuně!
Z nikotinu ne. Problém bude/hledej i jinde jinde Neznám kuřáka, který by vykašlával a vyplivl malé bílé kousky :) Máš už i kuřácký chrchel a s hleny, po ránu?