chachar1922

Co znamená „držet se při zdi“?

Znamená to být nohama na zemi? Myslet reálně a ne optimisticky?
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

Držet se při zdi – může záležet i na kontextu – ale obecně to znamená ´být opatrný/á´…
___
Být nohama na zemi – nedělat si (marné) naděje, uvažovat ´střízlivě´, ´nesnít´, uvažovat realisticky…

Další odpovědi
Shef

dalo by se taky říct,držet se při zdi – nespouštět se do zbytečnýho rizika
Bejt nohama na zemi – být realista,držet se faktů a nefantazírovat :)

marci1

Držet se při zdi (být skromný). 🙂
http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=7942

zjentek

Držet se při zdi znamená, kupříkladu, že když vyrazíš třeba do kasína s půl melounem v kapse, tak z něj aspoň 50 táců musíš za KAŽDOU cenu přinýst domů!

Rokio

Znamená to být realistou.