zjentek

Co znamená být od rány?

Je to něco takovýho, jako být asertivní, nebo jsem úplně vedle?

Nejlepší odpověď
annas

Asertivní ne, spíš agresívní.

Být od rány – se užívá obvykle o ženách, které jsou hubaté, rázné, přísné, někdy až nestydaté.
Uvádí se ve SNČ

Myšleno v tom smyslu, že se žena nedá, když něco obhajuje , hádá se, je hubatá, umí rychle reagovat, i když často drze, udeří. .

--
Ještě jsem se dívala do slovníku Lidová rčení od J. Zaorálaka .

Uvádí být od rány = být rázný, , hned na někoho útočit slovně, nebo bít, hned udeřit apod.

Takže oba zdroje vysvětlují stejně.

Další odpovědi
Kepler

To je prostě ranař. Akční, průbojný, úspěšný. Možná i té rány se od něho můžeme snadno dočkat. Může být i asertivní – vnímavý, pozitivní a vstřícný.