Dmitrij

Co znamená „bobřík mlčení“ a odkud tento výraz pochází?

Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
9 řemesel

Na jistou dobu se dotyčný zaváže absolutně nepromluvit.Třeba 24 hodin.To je snad v každé Foglarovce.Dalo by se říci , že právě v knize „Hoši od Bobří řeky“ je začátek "bobříků.Ale už i předtím se podobné praktikovalo.Viz knihy p.Setona aj.

Další odpovědi
iwetax

Známá táborová hra. My to hráli tak, že ten kdo vydržel mlčet nejdýl- od snídaně do večerky, dostal táborové body ( Celotáborová hra na body, kdo jich měl nejvíc tak šel na konci tábora k velké krabici, kde byli různé dárky a mohl si první jednu vybrat, ty první si vzali třeba volkmena nebo tamagoči, na poslední zůstala propiska nebo tatranka.)
Bobřík mlčení, je dobrý v tom, že v koletkivu je těžké mlčet, navíc se ostatní snaží provokovat , třeba lochtáním, braním věcí k mluvení.