Ganymede

Co znamená tento výraz v angličtině?

Gut. Je to střevo, ale hodně to používají ve smyslu, ktery nevím, co znamená.
Třeba: ,,Feeling in my gut." atd.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
dubraro

Feeling in my gut, „cítím to ve střevech“ je výraz pro instinktivní, intuitivní reakci nebo pocit.
Česky je asi nejbližší obrat „cítím to v kostech“ (že se něco stane nebo stalo).

Další odpovědi
yuko

Mít pocit, že ti v břiše létají motýli.
Tak, jak to popsal dubraro, overeno od Anglicana. Jen najit ten spravny vyraz.

dubraro

yuko:
„Motýlci v břiše“ jsou o něčem jiném. Ženy tak popisují pocit akutní potřeby sexu, připravenosti na sex.