Co znamená " basta fidli" ?!

Nejlepší odpověď
annas

basta fidli – konec. Užívá se stejně i pro spojení a basta! a konec! Z italského basta, stačí, dost.

Tolik SNČ

Další odpovědi
pusinka50

Např. v konverzaci s někým, třeba že se vaše názory rozcházejí a už máš konverzace dost, řekneš „basta fidli“ a tím dáváš najevo, že ukončuješ debatu třeba v tématu, který ti nic neříká nebo neříká nic tomu druhému, prostě tím ukončuješ rozhovor s tím dotyčným.

iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-vyznam-slova-basta

marci1

Znamená konec, stačit. Bastare je italsky stačit a fidli je k tomu přídávaný „přídavek“. Takže basta fidli je konec, a dost, stačí.

Bičiště

Basta je francouzský výraz – citoslovce pro – DOST, STAČILO. To fidli je už česká tvořivost.
Doplňuji:
(Basta – ověřeno ve fr. čes. on line slovníku.)