Rokio

Co znamená anglické slovo earl?

Ve hře Idle Heroes se nachází jednotka, která má tento název. Anglické názvy všech ostatních jednotek dokážu přeložit do češtiny, až na tuto jednotku. Nevíte, jak se slovo earl řekne v naší mateřštině?

Nejlepší odpověď
annas

Slovo je uvedené ve hře, záleží na kontextu.

https://www.e­tymonline.com/se­arch?q=earl

Starý anglický eorl “statečný muž, bojovník, vůdce, šéf” (kontrastoval s ceorl “churl”), ze starogermánského *erlaz , nejistého původu.

V anglosaské poezii, „bojovník, statečný muž;“ v pozdější staré angličtině, “šlechtic – hrrabě", ” obzvláště za dánského krále, (příbuzný norský jarl), pak jeden z vicekrálů v dánské dynastii..

Uvědomila jsem si, že mám doma anglický čaj Earl Gray tea. Přiznávám, že mně moc chutná,. v souvislosti s vašíom dotazem mě zajímal i původ jeho názvu.

Byl to původně čínský čaj míchaný s bergamotovým olejem, údajně od receptu spojeného s Charlesem (druhý hrabě Gray), premiérem britské reformační a ústavní strany v 1830.

Možná název čaje vznikl podle něho, ale zřejmě se objevil až poozději na jeho počest – jako komerční značka.

https://www.e­tymonline.com/wor­d/earl#etymon­line_v_935

Další odpovědi
Kepler

Hrabě

dubraro

Jak píše Kepler, je to hrabě. Nejnižší šlechtický titul svobodného držitele pozemků. V angličtině se také používá slovo count.
Zajímavost: syn hraběte se nazývá komte, dcera je komtesa. U všech vyšších šlechtických stupňů jsou to princ a princezna.