Killmen

Co znamená aerodynamický ?

Třeba jako aerodynamický design

Nejlepší odpověď
www

Viz zdroj

Zdroj: slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/ae­rodynamicky

Další odpovědi
iceT

Že je to postaveno tak,aby do toho zbytečně nenarážel vzduch;třeba letadla nebo tryskáče mají takový tvar,aby vzduchem jen klouzaly.

anonym

Aerodynamický design – design napodobující vzhled těles konstruovaných s ohledem na určitý odpor vzduchu (nízký či vysoký, to je jedno…).
Aerodynamika je část fyziky, která se zabývá obtékáním těles vzduchem (je jedno, zda se pohybuje tělěso či vzduch 😉.

magorvkleci

aerodynamické je to, co má vztah k silovým účinkům proudícího vzduchu
může to být lidský výtvor, jako křídlo letadla nebo větrného mlýna nebo Kármánovy rozražeče – ale aerodynamický výtvor je vlastně aji písečná duna

ale novináři slovem aerodynamický design chtějí sdělit, že něco má záměrně malý odpor proti proudění vzduchu / obtékání vzduchem – což je efekt často žádoucí, ale někdy ne (třeba u padáku)

mosoj

Aerodynamický je podélný tvar tělesa, který má co nejnižší aerodynamický koeficient odporu „C“ „Cx“ v daném prostředí ( může být i ve vodě atp.).

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­%C4%8Dinitel_od­poru

http://www.oil-saving.wz.cz/Ca­rAerodCz.htm

Kelt

Aerodynamický se nejčastěji vyskytuje ve fyzice , jako aerodynamický tvar, tedy tvar který má nejmenší odpor. vzniklo ze slov dynamika věda o pohybu a aero, vzduch, letět – Tedy určité tvary – kapkovité mají nejmenší odpor a proto jim říkáme aerodynamický. Možná ten design může takto působit, záleží zda je to u nějakého obleku nebo u vozidla.