Rohlik

Co žere více baterky mobilního telefonu – 3G, WIFI nebo GPS?

Ze zajímavosti bych rád znal odpověď. Mám totiž chytrej mobil, kde mám všechny vypsané typy připojení. Ale netuším co žere více baterky, třeba při 30 minutovém aktivním používání konkretního typu připojení.
Zkoumal to už někdo?

Odpovědi
mosoj

Nevím co tě žere baterky, ale nejnáročnější na spotřebu je chod procesoru. Takže budou to vždy takové aplikace které hodně vytěžují procesor.
S připojením to bude tak fifty fifty s tím, že nejmenší spotřebu bude mít připojení pravého GPS. Toto připojení je pouze pasivní ( mobil nic nevysílá pouze přijímá). Nezapomeň že každá aplikace je navíc nad telefonní připojení GSM. Na toto připojení telefon v určitých intervalech vysílá lokalizační signál. Wifi je potom zatížení navíc.
Nakonec co tě brání si to vyzkoušet ?