Krejcík

Co za dárky byste koupili někomu, kdo je ze zahraničí a poprvé navštíví ČR?

Mí přátelé (muži i žena) se za mnou chystají přiletět z Běloruska/Srbska do ČR. Je jim v rozmezí 21–26 let a rád bych jim také koupil něco jako dárek domů. Klidně i více věcí (to by asi bylo lepší)… Napadá vás, co je zde třeba originální a asi neznají a mohlo by se jim líbit? Klidně i nějaké sladké cukrovinky a tak. Zatím mě napadají prkotinky jako lázeňské oplatky nebo pohlednice. :D Ale chtělo by to něco v rozumné velikosti, co se může vzít do letadla. Díky za nápady.

Nejlepší odpověď
Malvína

Co například láhev českého alkoholu? Becherovka nebo Bohemka. Pivo nevynechat! Ze sladkého bych šla určitě do Hašlerek a osobně je pozvat na klasický větrník! Tradiční Havlíkovy tyčinky také nejsou k zahození. Jako užitečný suvenýr bych věnovala kapesní nůž – naši rybičku. 🙂

Další odpovědi
nyjono

Becherovka, český křišťál, třeba 2 sklenky, Pardubický perník, Olomoucké tvarůžky ( ve vzduchotěsné sklenici 🙂 )

Edison

Knihu o Česku. Nějaký zajímavosti, nebo tak. Hlavně hodně obrázků. V jejich jazyce.