Complex

Co všechno se zařazuje pod pojem veřejně prospěšná práce?

Nejlepší odpověď
Palpatine

Jakákoliv práce, která je prospěšná pro dané město nebo obec. Většinou jde o údržbu a úklid veřejného prostranství, budov nebo cest.

Další odpovědi
annas

V minulosti se také uklízelo prostranství, rováděla jakási údržba atd., ale šlo o jiný název.

Vzpomínám si na akce Z (zvelebování), úklidové práce, stavební práce, vysazování stromů. Budovaly se kulturní domy, prodejny, třeba i kanalizace.

Konaly se ve prospěch obce, města, třeba i továrny atd., byly zdarma a říkalo se jim dobrovolná pracovní činnost obyvatel, , tedy zdánlivé dobrovolná.

Dnes
"Veřejně prospěšné práce jsou zejména práce nekvalifikované, spočívající v údržbě veřejných prostranství, úklidu a údržbě veřejných budov a komunikací nebo jiných obdobných činnostech ve prospěch obcí nebo ve prospěch státních nebo jiných obecně prospěšných institucí (§112 odst. 1 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti).

Za jiné obdobné činnosti lze považovat práci osobního asistenta osob se zdravotním postižením, pomocné práce v oblasti charity, pomocné práce v oblasti sociální a kulturní, pomocné práce ve školách a při údržbě sportovišť.

VPP (veřejně prospěšné práce) jsou časově omezené pracovní příležitosti, sjednávané na dobu maximálně 12 měsíců, ve výjimečných případech až na 24 měsíců."

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ve%C5%99ej­n%C4%9B_prosp%C4%9B%C5%A­1n%C3%A9_pr%C3%A1ce

Malvína

Ano, jak píší ostatní. Jedná se o údržbu jak běžnou (zametání chodníků, uklízení odpadků), tak i činnosti dle ročního období. Odklízení sněhu, hrabání listí, sekání trávy apod. Nevím, jak to chodí v ostatních městech, ale u nás ti, kteří pod Technické služby spadají normálně, nebo ti, kteří pracují s nimi právě za účelem výkonu veřejno prospěšných prací, jen kouří, sedí. ☹

hapiky

Pod veřejně prospěšné práce spadají také různé řemeslnické práce odsouzených, ovšem jen pro některé nevýdělečné organizace např. příspěvkové organizace.

Klaproth

Odsouzený fotbalista Řepka si to odmakal trénováním mládežnických fotbalistů.