Usoman

Co všechno by se světem, lidmi, státy a ekonomikou stalo, kdyby se objevila obří kometa, která by za měsíc zasáhla Zemi?

Je na to nějaký dokument, článek či kniha, která by popisovala následný chaos/sjednocení světa trvajíc od oznámení až po dopad?

Myslíte, že by propukl chaos nebo bychom se sjednotili? Vypukly by nové války? Jak by to vypadalo ve vyspělých zemí Evropy?

PS: Jen ne žádné filmy. Všichni víme jak extrémně jsou reálné.

Nejlepší odpověď
Kepler

Vědeckých dokumentů o kometách existuje jistě mnoho, ty se však zaobírají především jejich složením a určením jejich oběžných drah. Hodně poznatků bylo získáno prostřednictví sond (11 úspěšných misí – viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kometa). Dnes víme, že jádra komet lze výstižně charakterizovat jako „špinavé sněhové koule“ a velikost může dosahovat řádu desítek kilometrů. Určitě by srážka se Zemí neměla tak fatální důsledky jako dopad srovnatelného asteroidu, přesto by si vyžádala milióny lidských životů a nevyčíslitelné škody. A to ještě neuvažuju dloudobější vliv na globální zemské klima. Jak by se všechno vyvíjelo dál, můžeme jenom spekulovat. Zřejmě by místně došlo ke zhroucení ekonomiky postiženého státu. Budu optimista a předvídám, že by došlo k obrovským humanitárním misím, něco jako Marshallův plán pro Evropu po druhé světové válce. Škody by asi nebyly větší.
Taky si myslím, že na nějaké války by nebylo ani pomyšlení.

Další odpovědi
Drap

Nikdo netuší co by bylo kdyby… Nastal by chaos

hapiky

Všichni by si vzali „dovolenou“, kdo by měl zbraň a nakoupeno, možná by ten měsíc přežil…

led

Stačí, keď hvezdári upozornia na „tesný prelet“ hviezdneho telesa a hneď nastupuje „partie drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis)“ https://www.go­ogle.com/url?sa=t&rct=j­&q=&esrc=s&sou­rce=web&cd=1&cad=rja&u­act=8&ved=2ahU­KEwi3i9HXhbPdAh­XGmIsKHYPpDMYQ­FjAAegQIAxAB&ur­l=https%3A%2F%2Fwww­.csfd.cz%2Ffil­m%2F542-armageddon%2Fpreh­led%2F&usg=AOv­Vaw3Dfeq-CmWv5Ez0DraaXDCF aby ochránili Matičku Zem.
V prvom rade by nastal hlboký pokles cenných papierov, panika medzi ľuďmi, množstvo sebevrážd, nové náboženstvá a zvýšila by sa zločinnosť.

zjentek

Nic, drtivá většina „vyspělých“ lidí by po této informace normálně dále chodila do práce..

Někteří by se připravolali „na cestu“. Ale u nás moc ne, to spíš někde v chrámech… chjo, u nas na Prajzske lidi VŮBEC neví, na JAKOU CESTU by se to vlastně měli pčipravovat.