FlAsh_7

Co všechno by měl inteligentní člověk vědět?

Nejlepší odpověď
LelandPalmer

Indián v pralese nemusí vědět nic z toho, co víme my Evropani.
Přesto může být inteligentní, jako kdokoliv na této planetě.
Inteligence nesouvisí s přesným výčtem „věděných“ znalostí.

Další odpovědi
aliendrone

Inteligence se znalostmi nesouvisí, jde o efektivní využívání informací. Pochop, že inteligentní člověk je schopný bez dalšího odvodit veškerá pravidla/vzorce matematiky na základě triviálních znalostí, zatímco blbci znajícímu všechny matematické věty a vzorce jsou tyto znalosti k ničemu, protože je stejně nedokáže efektivně použít.

Tvá otázka je tudíž nesmyslná. Nicméně znalosti jsou pro inteligentního člověka VÝHODOU, čím více jich má v hlavě, tím lépe pro něj. Fakt, že je jich ohromné množství dostupné na internetu pro efektivitu vlastního myšlení moc neznamená. Je to podobné, jako u PC. Počítat můžeš jen s tím, co je v RAM. A i když na pevném disku může být uloženo nesrovnatelně více informací, než v RAM, jsou ti pro vlastní výpočet prd platné. MUSÍŠ je dostat do RAM paměti, aby měly význam. :)

Edison

Vědět? Vědět nemusí nic. Ale musí s tím umět pracovat a co potřebuje si musí umět najít, případně si poradit jak na problém bez toho, aby k tomu potřeboval něco, co nemá, včetně vědomostí.

elkon

Každý člověk by měl mít všeobecné znalosti, aby nevypadal jako mnozí Američani, kteří ani neví kde je Evropa.

Kelt

Slovo inteligentní znamená v některých jazycích chytrý. Pedro es inteligente a neznamená to, že by ten Pedro byl nějaký genius. Prostě mít základní znalosti a řídit se tím. Nepotřebuji mít znalosti z matematiky, mineralogie, ze znalosti historie Jižní Ameriky, ale vím, kde dané informaci najdu a pokud bych chtěl vědět více, kde se je dozvím, nebo co potřebuji studovat. Není důležité jaké má inteligentní člověk informace, ale jak s nimi umí pracovat a je využívat.