Co vlastně dělá ten, co něco šmelí?

Odpovědi
anonym

Levně koupí, draze prodá, prodává nedostatkové zboží.Prostě šmelinář.

Bičiště

Levně koupí, draze prodá je podstata obchodu a je to legální. Šmelina je výraz pro prodej na černo, jinak řečeno – pod rukou, jde o obchodování které je trestné v dobách nějaké krize nebo nouze.Vychytralý prodejce zneužívá nedostatku zejména nezbytného zboží.Obohacuje se nekalým způsobem mimo běžný trh. Předmětem takového obchodu – šmeliny, bývaly hlavně potraviny nebo textilní výrobky.