Co vede lidi k soupeřivosti?

co lidi pohání snažit se být první,odkud se vzal tento pud?

Nejlepší odpověď
iceT

Muži spolu soupeří odpradávna a ženy jakbysmet…

http://mladaze­na.maminka.cz/scrip­ts/detail.php?id=3629­23

Další odpovědi
Miroslavst

Třeba tady něco píšou o soupeření:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­pe%C5%99en%C3%AD_v_ko­munikaci

poa.li

Kořeny budou v pravěku. Kdo byl první, měl největší a nejlepší kusy uloveného zvířete… Proto se u mužů tenhle pud projevuje více, než u žen. Ženy nelovily, nemusely být první… Musely být ale krásné a pilné, aby je chtěl ten nejrychlejší a nejsilnější muž a ony měly zapezpečení pro sebe a děti. Často se nestačím divit, jak se některé pradávné modely odrážejí i v dnešním „moderním“ světě. Je to stejné, jen kulisy se liší..

Nezbeda

Přece aby byli nejlepší.

anonym

Jeden ze zákl. instinktů = Zachování Druhu.
Z tohoto = Přirozený Výběr = silnější vítězí.
Instinkty jsme ovládáni daleko víc,než si uvědomujeme.I např. v Tesco,při obyč. nákupu.

dedeg

kvůli obdivu druhých.