Dvorní šašek

Co vám v dnešní době, v dnešní společnosti připadá nejvíce absurdní?

Nejlepší odpověď
Filip84

To, že my máme za sebou prakticky všecky možné sociální experimenty, společenské systémy, právo už je dotaženo, za ty tisíce let, v theoretické rovině k téměř absolutní dokonalosti, známe zásady trestní represe, která má penologickou perspektivu, zabraňuje recidivě etc. etc., avšak pořád se chováme, jako nepoučitelní idioti, pořád dáme na kydy, namísto na fakta, a jako naši předci věřili, že je bude chodit umrlec strašit (ale pochopitelně věřili, v té době), tak dnes máme lidi, kteří nejen, že věří takovým koninám, ale máme mezi sebou lidi, kteří např. věří, že když nalejí do truhlíku na balkoně ocet, že tím rozpustí mraky.

Točíme se v začarovaném kruhu, chováme se jako malé děti a většina lidí to nevidí. To je bisarní nikoli jen absurdní! 🙂

Další odpovědi
Disraeli

Pravděpodobně nejvyšší vyspělost v historii – technologie, technika, vědy, bohatství – což dává lidem a státům/vládám pocit, že jsme ve vývoji, v bezpečí a na hony vzdálení byť jen myšlence úpadku (když nepočítáme možnost ozborojeného konfliktu a ničivé války)… Přesto je svět víceméně v morálním a mravním úpadku (což je první část celkového úpadku společnosti/států.. i navzdory technologické aj. vyspělosti). Taky kult osobností jako herců, zpěváků. různých sportovců, vyloženě i prostitutek, pornohereček a podobně,… rozuměj taky uctívání drogově a jinak závislých, vulgárních, vedoucí promiskutiní a zhýralý život, propagující různé trendy a ovlivňující společnost (díky nesmírné popularitě a vlivu) = lidé, kteří toho vědí o politice a spol. asi tolik jako průměrný občan (tzn. nic moc) ji téměř nejvíc ovlivňují.
LGBT, vyzdvihování a propagování degenerace, různé menšiny a hnutí, obrácený rasismus, cancel kultura, „liberální cenzura“ a hlavně pokřivená spravedlnost a správnost, jakož i pokřivení některých pojmů, symbolů a vůbec hodnot. Překrucování práv/a, spravedlnosti, svobod, rovnosti.
Převažování republik, liberální demokracie, zastupitelská demokracie, parlamentí systém a vůbec parlament, volby. Státy, hlava vlády/státu, politika režimy a podobně postavené na hlasu většiny, masách/davu a tedy hlavně POPULARITĚ a davové psychologii.
„Vláda“ masmédií, mainstreamu a spol. Tedy taky dezinformací, hoaxů, polopravd, atd.
Západní kultura a politika. Kultura v politice a politika v kultuře (mám na mysli konkrétní názory, proudy/hnutí, trendy, mravy,..).
Shrnuto do ekonomického, právního a politického systému a jejich subsystémů… které jsou často na hlavu a jdou proti sobě (nemyslím sobě navzájem, ale sami proti sobě, proti svým principům a funkcím). Navzdory historii, teoriím, zkušenostím/pří­kaldům a znalostím, které máme nabyté za dlouhé generace, z různých dob a míst, tak nemáme ty nejlepší možné systémy a různé náležitosti zavedené v praxi. Funkce světa, jednotlivých států, vlád,… nejsou nejlepší ani vyloženě skvělé, přestože my MÁME znalosti, vědy, teorie, máme příklady, máme historii a „všechny“ potřebné záznamy, abychom mohli být lepší a fungovat líp.

Ametyst

Absurdní je kvůli globalizaci a eurokvótám vozit i základní potraviny přes půl světa. Potom zase shora zoufale předstírat ekologický zápal, až fanatismus.

zjentek

Ta lidská malost pro vlastní prospěch.

VaclavZeman

Cena jidla.

Kryšpín

Na UA se válčí osm let / poslední 4 měsíce více / Rus má svoji pravdu, Zelenskyj má svoji pravdu, západ má svoji pravdu.
Ovšem Rus je malinko silnější než Husajn nebo Taliban a pokud to není dezinformace v zahraničním tisku tak na Evropu je namířeno 3 tis. raket obranný pakt má deštník 180 raket takže jsem v klidu.

Kryšpín

Jezdím k příbuznému na vesnici a měl problém se sousedy že mu padají šišky z borovice na zahradu na druhé straně další soused že mu lípa stíní část zahrady táhlo se to pět let a směřovalo k soudu.
Přišel Covid trochu spor poklesl Rus vpadl na UA a je absolutní klid dokonce ten první stěžovatel začal souseda zdravit.

Disraeli

Nejen v mravním úpadku, ale i fyzickém, zdravotním (i genetickém), psychickém a podobně. Lidé z velké části „skomírají“, částečně i díky té vyspělosti a technologiím, které však nejsou příčinou, ale jen takovým „usnadnitelem“ v těch oblastech. Člověk by mohl být zdravý (všeobecně), šťastný, celkově fit a podobně i s technologiemi a vyspělostí. Problém je v kultuře a politice… v organizaci společnosti a mravech/morálce. Ty určují, jací lidé jsou, v jakém stavu atd.

Filip84

Ano, představa, že se vrátíme „do jeskyně“, a budeme zdraví a happy (jak to, v podstatě, praesentují někteří „zabij bobra – zachráníš strom!, nekopej brambor – poškodíš půdu!“), je zcestná. Nám NIC podstatného nechybí.

Disraeli

To je pravda. Vývoj, pokrok to je prostě růst a má potenciál být nejlepší a nabízet to nejlepší. Přesto ale navzdory pokroku, může být lidstvo v NEŠŤASTNÉM stavu – v depresích, zhoršující se fyzičce, upadajících mravech (člověk ztrrácející vůbec lidství, zásady, čest atd), nemocích (psychických ale i jiných), paradoxním stavu – nedostatku času, osobní svobody (a podobně) navzdory možnostem a bohatství spoelčnosti atd atd. Tyhle věci totiž nejsou vyloženě závislé ne pokrorku společnosti. Civilizace může být bohatá, vyspělá, mít rozshálé vědy, filozofie, výzkumy, neuvěřitelné technologie a podobně, no přesto může dojít ke kolapsu, kterému technologie a pokrok nezabrání – spíš bude nástrojem jehož využití bude záležet na vůli lidu a pokud člověk-lidstvo bude v úpadku, použíje i technologie a znalosti k urychlení pádu. Nebo budou technologie mimo hru.
Zkrátka PÁD není závislý na technologickém a jiném rozmachu.

Disraeli

Totiž člověk je téměř pořád stejný. Trochu jej pozměňují politika s kulturou/zvyky, ale jinak jej řídí tytéž principy, stejná přirozenost, a je jedno v jaké (jak rozvinuté a znalé) civilizaci žije.
I ta nejvyspělejší (hypotetická) civilizace může být plná lidí-zvířat (bestií), nespravedlností, vulgarit, válek, zhoršujícímu se stavu (člověka, charakteru, způsobilsoti, zdraví, morálky, psychiky, poměrů, kriminality, společnosti)…

Filip84

Ano. Základní emoce, rudimentární pudy, takže, jde-li „do tuhého“, většina panikaří. A pro někoho je „do tuhého“ i to, že mu kape kohoutek.

V jistém směru je past v jedné věci (když pomineme to ostatní): naši předci neměli na takové kraviny čas. Aby se lidé najedli, oblékli, nekapalo jim na karbid a nezmrzli, museli sakra makat, všichni, a opravdu pouze malá, opravdu malá, část společnosti mohla makat hlavou.

Dneska makat, abys přežil, v podstatě nemusíš. A my na to nejsme nějak připraveni, tedy většina. Lidé se patlají v nesmyslech, není-li války, vytváří si žabomyší války. Pak se diví, že jim z toho hrabe. A média, sociální sítě, prostě celá propagandistická machinérie, je v tom jenom utvrzuje.