Aga

Co vám přináší hudba? Je pro vás důležitá?

Díky hudbě vím,že žiju.Hudba mě naplňuje, uklidňuje, činí šťastnější.Ne však každá hudba,ale vybírám si.

Nejlepší odpověď
Rocker

Poslouchám hudbu hodně,často a rád.Dříve jsem i pravidelně kupoval hudební časopis Spark,abych měl přehled,teď už nemám tolik času,tak jen poslouchám.A jsem rád,že syn poslouchá stejnou hudbu jako já,dokonce jsem ho vzal na koncert a byl nadšenej:-)

Další odpovědi
žolik

Je mám hrozně ráda hudbu je pro mě dost důležitá,mám ráda taneční,u tábo­ráku,vážnou si ráda poslechnu.

Zdroj: žolík

barnajka

Na jednom hudebním serveru jsem v profilu svůj vztah k hudbě definovala takhle:

Někdy třeštidlo, jindy hloubavá bytost se sklony k sentimentu…vždyc­ky ale svá. Joo, tak to jsem já :)
Jsem člověk, co miluje barvy; jsem člověk, co miluje pestrost – na oblečení, v muzice, na světě. Kdybyste se mě zeptali na 3 věci, bez kterých nemůžu žít, odpovím bez váhání: rodina a kamarádi, víra v dobro v lidech…a muzika! :) Neumím zpívat, neumím tančit, neumím hrát na žádný hudební nástroj…ale muzika je celý můj život. Sice trvalo docela dost dlouho, než se můj hudební vkus (nevkus?!) ustálil a já přestala bloudit od stylu ke stylu a „hledat se“, dneska si ale troufám říct, že to hledání mělo i něco do sebe: postupně jsem si očuchala snad všechny možný hudební žánry: chvilku jsem milovala pop, chvilku 80. léta, taneční popík, rave, metal, rap, folk…dlouhá léta jsem nedala dopustit na Šmoulíky 🙂 ..takže nakonec ze mě vyrostla docela tolerantní perzóna, která se neofrňuje nad žádným hudebním stylem a která písničky hodnotí jenom podle kritéria: líbí X nelíbí. Jasně, že i já mám svoje favority, ale jmenovat je asi nemá smysl – nevešli by se sem!!! :)) Snad jen obecně: rock 70. léta, folk-rock, alternativa – hlavně ale ať je to muzika poctivá, dělaná srdcem a s upřímným zápalem. Nesnáším komerci :)

Ještě v krátkosti doplním, že ač se jí nevěnuju profesionálně, hudba je opravdu celý můj život. Co si pamatuju, už jako malý špunt jsem pořád něco poslouchala a jak „stárnu“, stávám se na hudbě závislá čím dál tím víc. Prakticky všechno v životě dovedu oželet, ale zakažte mi muziku – a do týdne je po mě :))) Stačí pár dní, kdy na písničky nemám čas – a fakt na sobě pozoruju cosi jako absťák: nervozita se mísí s podrážděností, melancholií, skoro až depresí :)) Postupně během let jsem dokonce poznala několik profesionálních muzikantů, kamarádíme se… Díky nim jsem přišla na to, že jakkoliv je tenhle svět krásný, já pro něj stavěná nejsem. Vždycky ale ráda využiju možnosti aspoň do něj na chvilku nakouknout – má totiž kouzlo, kterýmu se těžko odolává :)

PS: Vlastně si teď vzpomínám, že o hudbě jsem tu už jednou sáhodlouze psala, ve druhé části mýho příspěvku: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-umeni-tim-nemyslim-zrucnost

MacChill

mám to stejné..... :)

Jhz

hudba je v mém životě hodně důležitá. Prošel jsem si mnoha žánry hudby a mám rád téměř všechny. V posledních letech absolutně velel rockový žánr, nicméně posledních 14 dní se postupně přeorientovávám na vážnou klasiku. Hodně mne oslovila hra na housle a proto jsem oslovil kamarádku, která mne bude učiti 🙂