luky.1986

Co vám pomáha proti migréně?

Druhy den mam migrenu jak hov.ado.. Zacne to bolesti za krkem a uz poznam, ze to prijde.. Poprve jsem to mel asi ve dvaceti.. Nevedel jsem co se deje a byl z toho tak vyplasenej, ze sel do nemocnice.. dostal kapacku a nazdar.. Posledni dva roky nic a najednou je to tady zase.. Lezim v koupelne, protoze je tam uplna tma a ticho a dve hodiny trpim, bolesti mi tecou slzy.. Nejhorsi je, ze se mi to zacalo stavat i v praci.. a to je problem… Co vam pomaha? Koupil jsem si prasky, ale stejne zaberou az za dve hodiny:(( Pulka hlavy na prasknuti, tlaci mi to na oko a spatne se mi dycha:(((

Nejlepší odpověď
anonym

Mě pomáhá, když si naložím hodně práce, ale to jako vážně. Když mám co dělat, vážně to pomine. Potom, když je hůř, dávám za krk vlahý obklad, ne studený, ani horký, hodně se napiju vody, zatáhnu závěsy, lehnu, dám si hlavu výš (pořád mám ten obklad) a pak si vezmu propisku a vrazím ji do prostředníčku, na konec, na ten polštářek, přímo na prostředek, vydrž to tam i víc, než minutu, nebo stačí nehtem.
Můžeš mít problémy se zrakem, s krční páreří, cokoliv…zajdi si k doktorovi, on tě pošle za dalšími odborníky, hlavně nejez prášky.
Dál jsem našla, že pomáhá sex, studená sprcha, nebo kopřivový čaj.
Pak jsem ještě někde četla, že při bolestech hlavy by nemělo být úplné ticho, pak se prý člověk soustředí na to dunění v hlavě, tak si třeba pusť potichu hudbu, nebo tak něco.

Další odpovědi
arygnoc

ticho, tma, spánok.
nemôžem žiadne tablety, tekutiny, jedlo, hneď to ide von.
priamo v posteli mne zaberá i studený obklad na hruď (nezalieva ma horúčava).

v posteli pred zaspaním napriek bolesti zariekavacia mantra spať, spať, spať, spať, spať, spať, spať, spať, spať, spať, spať, spať, spať, spať, spať… kým nezapím.

😉

treba vydržať. nedá sa to liečiť.

--- — ---

s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou máte skutočné migrény /najtypickejším príznakom je práve ten pocit, že vám chce niekto vytlačiť oko z hlavy von/ – pripravte sa na celoživotný zápas.

navštívte neurológa, nech vám nájde vhodný mix proti bolesti (môže to trvať roky).
naučte sa poznať dopredu, že záchvat prichádza (tá predzvesť záchvatu sa nazýva aura) – najčastejšie to býva zacítenie špecifickej vône, zápachu.
užite lieky ešte pred nástupom záchvatu, choďte si ľahnúť, proste nenechajte záchvat prepuknúť.
tieto stavy môžu trvať od hodín až po dni.

viac prípadne v diskusii (uprednostním), alebo mi napíšte do pošty.

😉

držím palce.

mosoj

Klid, tma, ticho.
Z léků zkuste FOXIS. Jeden z mála léků na bolest , který hradí pojišťovna a relativně málo škodlivý a výborný. Je to mix Paralenu s Tramadolem.

anonym

Nikdy za život jsem bolení makovice neměl,nemohu posoudit.

SuzanKa

Migrena? No, to mi ani neříkej… Sama na ni trpím, je to šílený. Ale na to beautybio.cz se na podívám. To vypadá dobře a když to pomáhá. Tak to musím zkusit.

Kikulinka85

Mooooc jsem s migrenou bojovala :( Moc. Bylo to čirý zoufalství… Ale našla jsem řešení https://www.be­autybio.cz/pri­rodni-stavy/-ekomedica-hloh-100-stava/. Fakt pomáhá a jsem za to neskutečně vděčná!

luky.1986

Dokud to bylo pouze 2× za rok v jednom dni jednou, tak jsem to neresil tolik. Ted to mam snad paty den cca 2× – 3× tak samozrejme dojdu k odbornikum a necham se poslat na vysetreni. Nemam auru, ale zacne me malinko pichat za krkem, u hlavy..pak na prave strane male bodani a nasleduje cela prava pulka a oko.. Lekarnice mi rikala, ze z bezne dostupnych leku bez receptu kazdemu pomahaji jiny prasky.. tedy ucinna slozka v nich. Nekde sem cetl, ze nekomu nejlip zabira panadol extra grip, ja koupil panadol extra v tabletach, ktere se rozpousteji ve vode a asi opravdu rychleji pusobi..Good Luck všem s timhle problemem

arygnoc

bez urážky, luky, ste blbec.
nabudúce si zoberte krompáč alebo si vyhoňte vtáka.

škoda slov.

😉

luky.1986

14 mi už bylo abych tady zas.. vlákno hádáním se senilním maďarem:)

anonym

Když jsem napsala, že pomáhá práce, nebo sex, měl jsi kydy, že je to blbost. Doporučuji panu doktorovi studené obstřiky přirození a následné masírování froté ručníkem 🙂 A nebuď tak vulgární, je to ve tvém věku trapné. A když je škoda slov, tak prostě nepiš, jenže ty jsi plný vzteku, zloby, ty jsi hrozně zlý člověk, ty, když už nevíš coby, ne že začneš urážet, to ty děláš hned od začátku, ale ty jsi pak tak bezradný a slabý v argumentech, že začneš vymýšlet úplný hlouposti, jen abys člověka ranil, snažil ses o to u mě, když jsi napsal, že mám AIDS, což bylo vrcholně podpásové, nefér, byla to abys i ty pochopil, prostě hnusná podpásovka kterou je schopný vyjádřit jen člověk tvé nátury a jak jsem napsala hned na začátku, nebude vždy všechno tak, jak chceš ty, to ani náhodou, smiř se s tím.
Viděl jsi film „Svatba mého nejlepšího přítele“? Je tam kousek, který by sis měl denně přeříkávat, -Jsem prašivina, no ještě míň, jsem jako plesnivá houba, která vyrůstá z prašiviny a špíny." a on odpoví:
„To ne, jsi míň. Odporná infekce deformující houbu vyrůstající z prašiviny.“ Prostě už jdi k čertu!

arygnoc

a ja si idem vraziť do prdele >propisku<, aby som vedel, ako sa cítia idioti.

;-(

annas

Ad arygnoc, domnívám se, že jste své reakce přehnal, i když alternativní metody neuznáváme.

Ale akupunktura i akupresura zabírají. Že by staří Číňané byl jen šarlatáni, když jejich metody prežily?

Propisku mám rovněž vyzkoušenou … zabírá nejen proti bolesti hlavy…

annas

oprava – „neuznáváte“.

arygnoc

>propiska< môže zaberať proti bolesti hlavy, nie proti migréne.

škoda reči, perly hádzam sviniam.

srry, fakt ma toto vlákno a jeho výsledok doslova nasrali, lebo človek sa tu snaží o rozumnú radu a spravia z neho narkomana a idiota.

to by asi chcelo prepisovačku rovno do mozgu.

;-(

anonym

Tady je pár věcí, které způsobují migrénu, je mezi nimi to, co píše MUDr. arygnoc, ale i to, co píšu já:

nadměrný stres, úzkost, každodenní nebo velmi časté konflikty doma či v práci
hormonální změny či léčba, menstruace, menopauza
alkohol a kouření, ponocování
některé potraviny – čokoláda, citrusové ovoce, zmrzlina, káva, víno, některá dochucovadla (glutamáty)
diety a hladovění
vysoký nebo nízký tlak
poruchy spánku, vyčerpání
užívání léků
alergie, astma
poranění hlavy nebo krční páteře
obezita
dehydratace
hlučné prostředí, světelné efekty
Ty hormonální změny či léčba, menstruace, menopauza, to přeskoč (zdrave.cz )

luky.1986

Sambo nebudes tomu verit, vlastne ty jo, ostatni ne:-) Pred pul hodinou me to probudilo, vzal si okamzite prasek, kterej mi zabere nejdriv za cca dve hodiny. Sed sem si, dal na tvou radu, vzal propisku a zapichnul se do prostrednicku, po chvilce bolesti prehodil na palec a pet minut bylo po migrene. Ja to budu mit ze stresu a toho ponocovani a koureni, patere a mozna zubu:( Tlak mam v pohode, zvetsi se pri bolesti. Kamos ma migrenu s aurou, prozradim mu trik s propiskou. Jsi nejlepsi!!!!!!

anonym

Děkuju ti, to mě potěšilo 🙂

annas

Ad Samba, migrénou netrpím, ale občas mně hlava bolí. Migréna často souvisí s nevyrovnanou energií jater a žlučníku.

Mačkat bod na prostředníku, opravdu zabírá. Stejně tak stisknout body v uchu – tzv. neberskou bránu.

Opakuji, věřím přírodní medicíně, která dovede odstranit příčiny. Vím, že arygnoc je zavilý nepřítel homeopatie a alternativniích způsobu léčení.

Domnívám se, že záleží na každém, pro jaký způsob léčení se rozhodne. Při migréně beru spaní, ale pochybuji o studeném obkladu, přečetla jsem si až dodatečně.

arygnoc

mali by vás navrhnúť na nobelovku – za diagnostiku migrény a jej liečbu (prepisovačkou).

poznám ľudí, u ktorých sa vyskytujú VŠETKY tieto vami popísané stresové javy a napriek tomu nevedia, čo to je migréna (a bolesť hlavy vôbec).

poznám ľudí, ktorí žijú podľa posledných lekárskych štúdií zdravo, a sú to migrenici 3× do týždňa. (o umierajúcich zdravých 30ročných nefajčiaroch na rakovinu pľúc a a iných zdravo žijúcich ani nehovorím)

potom poznám ľudí, ktorí o migréne a jej príznakoch vedia prd a mýlia si ju s bolesťou hlavy pri menzese a ľudí, ktorí sa o túto chorobu zajímajú roky a poznajú ŠPECIFICKÉ (tj, neopakovateľné) príznaky – a na základe toho vedia poradiť.

ale mám pocit, že ste setapouch v sukni.
len teraz neviem, či vám lichotím, alebo vám nadávam.
asi to bude tými práškami od homeopatov.

😉

anonym

a ja poznám jedného a ten je tak dokonalý, že ani s.at nechodí…tebe bych chtěla mít doma, ty seš prudič nejvyššího kalibru…homeopatika jsem nikdy nebrala, to je čtvrteční novinka, co? Tak setapouch na tebe platí? To je jeden z mála, co tě prokoukl, že? Ty si raději změň avatar, tohle není tvoje a neotravuj mě, fakt mi začínáš lízt krkem. Ty seš takovej „typ na utopení“.
Vím, co je to „specifický“, to nemusíš dávat do závorky, něco ti teda pošlu, ale musíš mi slíbit, že pak už si vezmeš svoje prášky budeš hodnej chlapeček…http://w­ww.badatel.net/spe­cialny-bod-na-prste-okamzite-znizi-krvny-tlak-odstrani-kazdu-bolest/…je mi jedno, jaký prášky bereš, asi hodně a různý, na mě si ale svoje náladičky nevylívej, zkus to doma a uvidíš, že poletíš, jako blesk. Vím, že potřebuješ mít poslední slovo, jako hokynářka, ne jako chlap, ale mě už neotravuj, už prostě sklapni.

arygnoc

vidím, že každý z nás študuje to, čo jeho telo trápi – moje migréna, tvoje aids?

😉

sice neberiem ani tie prášky (to ty tvrdíš opak – ono ten mix proti migréne sú totiž kvapky), ale aids z práškov – o tom som ešte nepočul.
možno máš viac skúsenností, čo sa týka aids.

anonym

Pane doktore, opět špatná diagnoza, je mi to líto, už kvůli Vám, budete muset asi vrátit diplom 🙂..snažíš se být velmi vtipný, ale přitom jsi spíš trapný, tak už přestaň obtěžovat, mě už to nebaví, servus 🙂…doporučuji ti přestat chlastat

briketka10

Trpěla jsem migrénou taky několik
let, od té doby co užívám léky na
jinou diagnózu mám klid 😁

arygnoc

@Jugar:

buďte rád.
neprajem ani najväčšiemu nepriateľovi.

😉

anonym

Já bych to někdy i někomu přál,ale njsem svina.

anonym

arygnoc, prosím tě, proč by se to nedalo léčit,co to zas plácáš? Ten studený obklad na hrudnídník bych taky vynechala, možná kdyby k tomu chtěl ještě zápal plic.

arygnoc

už iba prvá veta vašej odpovede hovorí o tom, že o migréne viete prd, že ste ju nikdy nezažili – migréna nie je bolesť hlavy vyvolaná poruchami zrakom či bolesťami chrbtice (páteře), ale jedná sa o cievno-neurologické ochorenie, zásobovanie kyslíkom a cukrami jednotlivých častí mozgu.

príčiny nie sú známe, preto liečba nie je možná.

migréna sa lieči symptomaticky, lieči sa symptóm (príznak, následok, dôsledok), nie príčina ochorenia.
v tomto prípade je symptóm bolesť, lieky sú špeciálne mixy analgetík, alkaloidov – pre každého pacienta individuálne (napr. kombinácia ergotamin+kofeín), prípadne i morfínov (opäť prísne individuálne).

„liečiť“ migrénu vedia iba homeopatici (aspoň to tvrdia, vyliečeného pacienta ale ešte neukázali) a popravčia čata.

takže – neplácam ja, ktorý s migrénou žije už 40 rokov a má pochodených odborníkov po celej európe, ale niekto, kto tvrdí, že migrenik je lenivec a má si zobrať lopatu a ísť kopať kanál alebo sa má dobre zašukať [asi v tom nie je rozdiel, že?].

😉

propiska ma pekne pobavila, homeopatici a vúdú je proti vám šuviks. 😁

luky.1986

Budes se divit, ale ta propiska fakt zabrala. Jeste jsem cetl, ze vedci se domnivaji, ze migrenu zpusobujou cevy v mozku, ktere se ,,scvrknou,, a nasledne roztahnou. Nebo obracene? Uz si ten clanek nepamatuju. Podle nejake studie pomohla jako prevence bylina rimbaba.. teda kapky… progoogluj to, uz si to presne nepamatuju.

anonym

Jasně že je to i pro neurologa, proto píšu, aby šel k doktorovi, že ho pošle dál a ty tady nestarš, nevíš co mu je a budeš mu tady určovat diagnozu? Ty seš doktor, nebo co? „S největší pravděpodobností…“ nenech se vysmát! Já aspoň píšu „může to být…“ a ne jako ty, tak s tím přestaň chytráčku. Arogantní, vulgární doktůrek, no to tady ještě snad ani nebylo.

anonym

Hlavně se arygnoc nerozčiluj, nebo ti rupne cévka, tos ani nemusel psát, nebude to tak, že ty máš vždy pravdu, to ani náhodou, nemáš, prostě nemáš, já taky vím svý a taky se mnou vláčeli po všech čertech, já vím chlapečku taky svý, tobě by ta propiska nepomohla ani v zadku milý arygnoci, prostě mi nebudeš diktovat, co psát a co ne, ty teda rozhodně ne, to zkoušej na někom jiným, na mě ne, dej si radši studenej hadr na plíce, třeba až do rána, nacpi do sebe prášků, kolik je libo, počítej s tím, že pokud s prášky nepřestaneš, hlavně s těmi na nervy, kterých máš asi plnej šuplik, půjdeš na detox, mě tím vyhrožovali taky, ale já jsem všechny prášky před lety hodila do mísy a spláchla, protože akorát ničí vše, co v těle zatím funguje, tak mi netvrď bludy. A homeopatiky nech taky už jednou pro vždy napokoji, když jim nevěříš, tvoje věc, nikdo ti to necpe, ale nevysmívej se věcem, který nemáš odzkoušený a tím končím debatu.