Avatar uživatele
jirka F

Je to migréna nebo něco jiného?

Jak jsem psal v jedné odpovědi že mně bolí hlava a že mám závratě a že jsem i zvracel může se jednat o migrénu nebo něco jiného.Osobně migrénu jsem zatím do dneška neměl.Ale může to být migréna?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 1178 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

d) jiná odpověď

Jako pacient s chronickými migrénami mohu říci, že je naprosto normální při migréně prožívat enormní bolest, závratě a zvracení. Klidně i průjem, pocit chladu, třesavku, … Ano – mé migrény jsou opravdu velmi silné. Nicméně konkluze – bolí mne hlava a zvracím = migréna opravdu nefunguje. Základním faktorem migrény je synaptická aklypsie hypofýzy a nadprodukce GABA. Je to druh záchvatu. Dochází k přetěžování adolitických drah přílišnou stimulací právě zvýšenou produkcí a stimulací neurotransmiterů. Migrénu ovšem naopak ani nemusí bolest provázet. Léky na migrénu potlačují nadprodukci neurotransmiterů a snižují průtok krve do mozku – to jsou ty dva hlavní faktory migrény. Mnohem rozumnějším rozeznávacím znakem by tedy byla náchylnost na změnu tlaku, nereagování na léky proti bolesti, agónie a pocit žízně. I když patřím mezi závažněji postižené, pořád platí, že migréna je zvládnutelná a není třeba lékařské péče – respektive pokud zabírají léky, více lékař nezmůže. (Jeho slova.) Teprve opravdu extrémní případy je třeba řešit elektrošoky atp. – což pochybuji, že je váš případ. Narozdíl od léků proti bolesti, léky na migrénu mají skutečně ten správný účinek a tak je s nimi život zvládnutelný. Můj dávný přítel ovšem nakonec spáchal sebevraždu – to byl ten opravdu nezvládnutelný případ. Přecijen jsem radši, než být kolegou z práce, co má neléčitelné zvonění v uchu …

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?jirka F Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

c) je to něco jiného(co?)

Covid, co jiného?! Jiné nemoci už neexistují. 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
NoFear

d) jiná odpověď

Jsou to příznaky migrény. To ale neznamená, že by to nemohlo být i něco jiného. Takové příznaky může mít i jinou příčinu, nemoc.
Ale ani samotná migréna by se neměla podceňovat.
https://program­hplus.cz/migre­na-jeji-projevy-a-moznosti-lecby

https://www.id­nes.cz/onadnes/zdra­vi/deset-priznaku-ktere-vam-napovi-ze-se-blizi-migrena.A120723_112­915_zdravi_pet
https://nemoci­.vitalion.cz/mi­grena/

Upravil/a: NoFear

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

d) jiná odpověď

Může to být migréna, ale nutně. Měl by to posoudit lékař. Své příznake srovnej zde: https://nemoci­.vitalion.cz/mi­grena/

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

b) vyhledej co nejdříve lékaře(klidně i zítra)

Jasnej koviďák, mazej na test!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vercule

Ahoj, znáš shop topvet? Koukni se na něj. Mají přírodní produkty. Na ty bolesti hlavy mají bylinný produkt Migreen. Mrkni na to a kup si ho. Pomáhá.

Avatar uživatele
Kajolka

Ahoj, na ten migreen jsem se taky koukala. Ráda bych ho zkusila. Jak se on užívá? Je to dlouhodobě a preventivně nebo se bere při bolesti?

Avatar uživatele
Derrynka

Ahoj, koupila sis ho už? Já bych potřebovala něco pro mamku… bolest hlavy ji trápí opravdu hodně a hlavně opravdu dlouho :( Tak bych jí ráda pomohla…

Avatar uživatele
Honzin8

Tak přesně to užívání by mě teda taky zajímalo :) A taky to, zda je to na bolest nebo na potlačení příčin bolesti?

Avatar uživatele
Kajolka

No, co jsem se na to dávkování dívala, tak se berou 2–4 tobolky denně, čili to bude určitě i jako prefence té bolesti. No, já jsem si ho objednala, tak až ho budu mít a zkusím, dám info.

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahoj, prosím prosím, měla bych dotaz… Migréna, docela mi komplikuje život. Je něco, co se vám na bolest hlavy osvědčilo? Díky moc.

Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
VanesskaMala

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek