zzzlatokopka

Co vám pomáhá na silnou spáleninu?

Hlavně proti bolesti.

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
briketka10

Hydrogel na popáleniny 125 ml
http://jpg.le­karna.cz/images/pro­ducts/v/44841­.jpg
Doplňuji:
nebo Panthenol..
PANTHENOL 10% Swiss Premium (gel, sprej, tělové mléko) , PANTHENOL 7% krém Dr. Müller
http://www.i-lekarna.cz/te­ma/popaleniny

Další odpovědi
JájsemRaibek

V žádném případě ne mast! Ta na popáleniny nepatří!
http://www.prvni-pomoc.com/popa­leniny-opareniny
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pop%C3%A1­lenina

ReHu

Doktor.
Mast na popáleniny.
Analgetika.

Lamalam

Eunalgit.
Doplňuji:
Pokud chceš něco přímo na tu spáleninu, tak zkus vychlazený Panthenol ve spreji. Trochu to sklidní.

jáára

cigáro tak tramal

iceT

Podle toho od čeho spálenina je.Od horkého oleje si pomažu vaječným bílkem,ochladí a nevytvoří se puchýř.Od horké vody pokud mám aplikuju kalciovou mast.

anonym

http://www.gi­galekarna.cz/in­dikace/kuze-vlasy-a-nehty/popaleniny-a-spaleniny/

suaeda

Nedávno jsem si opařil ruku horkou párou. Jednak jsem musel zlikvidovat vznikající otravu antibiotiky a pak jsem si poranění vždy po důkladné desinfekci mazal framykoinovou mastí a místo převázal obvazem. Úplně na závěr, kdy se vytvořila první ještě slabá kůže jsem ji promašťoval výbornou mastí Lipobází. Jinak lidové léčitelství doporučuje hned po drobných spáleninách ochlazovat čistou vodou a přikládat rozmělněné listy z aloe.

gecco

Co je „silná spálenina“?
😉
Měl jsem 2. stupeň…
Léčba – mastný tyl (na chíře, lépa na plastické chíře), žádné ´běžné masti ani Panthenol…!
Proti bolesti – není potřeba, ten tyl je anestetický.
😉

lota

Čerstvý gel z aloe vera.

mosoj

Již dávno neplatí že spálenina se nesmí chladit vodou. Takže v zápětí po spálení klidně do čisté vody. Nejúčinnější na spáleniny jsou obklady z čistého lihu . Pokud se použije ihned po spálení, nevytvoří se ani puchýř. Navíc příjemně chladí a tím snižuje bolest. Vím o čem mluvím, dělal jsem v chemickém průmyslu, kde o popáleniny nebyla nouze. Bylo to o to snazší že v laboratořích se běžně používal líh denaturovaný benzenem, krerý se mimo pití dal považovat za čistý.

Na bolest doporučuji FOXIS. Je to kombinace paracetamolu s tramadolem ( paralen + tramal). Velmi účinný .Podle lékařů z analgetik nejméně škodlivý lék.

briketka10

Tramal jsou kapky proti bolesti a opiát nebrat !

zzzlatokopka

tramal mám ráda na zoubky .-) ten vždy zabere .-) ovšem už ho doma nemám.-) bolí to jak čert .-((( takže bych dnes do něj určitě šla .-(((((

briketka10

já ten tramal dostala jednou od veterinářky
pro kočičku na bolest páteře jenže ona po
něm nemohla ani zavřít oči, tak spala s
otevřenejma byl na ni příšernej pohled
řekla jsem jí o jiný kapky navíc je to fakt
droga..

zzzlatokopka

to asi byla velká dávka, ale bolest pak učitě neměla:-)

briketka10

právě, že jí to vůbec nepomohlo
usnula, jak špalek na jednu noc
a nebyla k probuzení já myslela,
že mi umřela dávka byla malá 1
kapička..a nanovo pak skučela
dostala nový léky nějaký Neuro..
dál nevím ty jí ale pomohly 😁

zzzlatokopka

lamalam, zas pro tebe nemám palec .-(
jáára jsem nekuřák tramal nemám .-(

myslím co na to namazat? někdo radí vazelínu, jiný med, další jogurt, co zabralo vám?

Lamalam

Zkus to nastříkat Panthenolem ve spreji, trochu to pomáhá.

zzzlatokopka

už mám nastříkano, nic jiného na popáleniny asi ani doma nemám:-((

jáára

já se pálím v práci o formu co má asi 180°C. nic na to nedávám. prostě se to musí strpět. a druhej den o tom nevím

zzzlatokopka

To já jsem cíťa:-) mám to od oleje, au:-((( naštěstí to není velké, ale bolí to hrozně:-(
Seš nějakej trénovanej:-)

Lamalam

Od oleje? Kecy, spíš to bude souviset s pálením čarodějnic.

iceT

To jako si dej fakt ten vaječnej bílek

briketka10

au au au ať se Ti to bebí brzo zahojí..