Amie

První pomoc při opaření jazyku

Včera jsem do sebe hrstla ještě vařící kafe. No neměla jsem tak chvátat. Každopádně jsem si to nikterak nechladila, neboť kvůli času ani nebylo jak. Nyní, druhý den při jídle, to opět pálí. Nemáte nějakou radu jakto zklidnit?

Díky všem za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Polož si na jazyk použitý ( trochu vyvařený a vychladlý) sáček čaje. Čajové lístky jsou na opařeniny dobré i když to není trovna jazyk. Jako druhou variantu bych použila tvaroh, ale ten zrovna nemusí být po ruce:-).
Doplňuji:
Bezprostředně po opaření okamžitě chladit či ledovat, v případě toho kafe vypláznout jazyk pod tekoucí studenou vodu a pak cucat kostku ledu. Chlazení opět platí pro každou spáleninu i opařeninu. Tuto radu mi dala před lety primářka na oddělení popálenin v nemocnici.

Další odpovědi
anonym

Tady je dobrá rada opravdu drahá, přesto jednu mám: Dnes vše (jídlo i pití) konzumovat raději mírně teplé, nebo vlažné. Ústní dutina a jazyk se léčí velmi rychle, takže tento problém brzy odezní. Teď to chce pouze nejpříjemné pocity při jídle snížit na únosnou míru.