Helllll

Co Vám osobně přinesly změny po roce 1989 a jak je vnímáte?

Nejlepší odpověď
Kepler

Přinesly mi dobré i zlé, ale to dobré drtivě převažuje.

Další odpovědi
led

Spoznala som niektorých ľudí bez masky. Spoznala som niektorých ľudí s maskou.

Kazatel

Co přinesly? V čele státu komunistu a STBáka co dovedl užívat jak dobu minulou, tak chaos budoucí a přes třetinu voličů, co mu dnes přesto věří a dají mu opět svůj hlas. Ostatně za příslib lepších zítřků, stejně jak dřív Gottwaldovi.

XMarek

V roce 2014 jsem svému spolužákovi psal, že … jsem měl pravdu: http://bit.ly/2Glxp4e Ale Bohužel jen v jedné věci. Dostal jsem šanci a tu jsem zahodil. Tak nějak jsem se domníval, že to k ničemu nebude. A vlastně jsem měl i pravdu. Do doby než mi došlo, že to nejsou ti druzí, ale jen a jen já. Jen já jsem tvůrcem svého života a na mně záleží zda budete takový či makový. Takže …
„Za všechno může Quarda“ ;) Tímto mu děkuji. Spi sladce Marku, nechť je ti země lehká. R.I.P.

Spartaboy

Mě to přineslo cool západní kulturu do televize, do knih kde se objevily nádherné ilustrace a cool PC hry. I když násilí v těchto pořadech má určitě vliv a proto bych radikálně změnil věkové doporučení místo 18 let bych třeba dal 35 nebo možná i více aby národ neblbnul a nebyly na sebe lidé zlí. V televizi chybí humor a něžná nahota a sex která by podle mě mohla mladým vynahradit trochu porno už nejsme ve středověku kdy musely být zakryté kotníky je čas se posunout něžný nebo i vášnivý sex který je vkusný žádnou mládež nekazí a je to mnohem lepší než porno. Taky chybí to čemu se říká ezoterika.

dudu

Přinesl mně zajímavou a dobře placenou práci, možnost cestovat kam chci, svobodně myslet a mluvit. Na rozdíl od některých zdejších kibiců mohu stav a vývoj hodnotit realisticky, protože polovinu aktivního života jsem prožil za komoušů a polovinu v demokracii.

Kryšpín

Nejsem pamětník tří druhů socialismů ani bojovného řinčení klíčníků, ovšem pokud pátrám v historii a i u sousedů na př. kniha P. Théra – Das endere Ende Der, tak docházím k různým závěrům jako má historik Schiler. Mění se introverce a extraverce, pokud někdo okrádá slabší a jiné je třeba se přizpůsobit dle možností. Moderní doba podporuje podvody, ovšem pokud by se systém reguloval nebyl by to kapitalismus, ale socialismus což nelze připustit.

dubraro

Ztrátu životních jistot.
Vnímám to tak, že se u nás sešla všechna negativa socialismu se všemi negativy kapitalismu.

Klaproth

Možnost pracovat sám na sebe bez nutnosti chodit každý den do zaměstnání.

Mc Merkurion

@XMarek: … byla by taky nějaká odpověď bez odkazu na ty slátaniny, nebo si děláš zadara reklamu ???