Avatar uživatele
zorro

Co vadilo na otázce „Pogo tyče pro syna?“, že ji musel děžurnyj přepsat?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pogo-tyce-pro-syna

Za chvilku bude po nás chtít vědět, kdy byla bitva u Jerez de la Frontera

Někdo se tu ohání „pravidly jazyka českého“ a potom napíše „ne každý otazník udělá s věty větu tázací.“
Jo, a ten „editor“ byl quentos.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3211 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Sice je pravda, že Pogo tyče pro syna? je tázací věta (ruku na srdce, ne každý otazník udělá z věty větu tázací), ale Je dobrý nápad koupit synovi Pogo tyče? je zcela jistě lepší. Nikomu nevadila, pouze „editor“ upravil otázku v souladu s pravidly webu, ale i pravidly jazyka českého.
Ono třeba i Dárek pro maminku? není až tak tázací, jako Jaký koupit mamince dárek k narozeninám?

Upravil/a: JájsemRaibek

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?led Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Kdybyste si laskavě přečetl kodex, dočetl byste se, že „otázka by měla být formulována tázací větou a ne pouze fragment“.
Hlavně že jste mě veřejně napráskal :{D> já se za dodržování kodexu nestydím.

jo a to s tou „větou tázací“ jsem já rozhodně nenapsal.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Pôvodná otázka bola nejasná:
„jazykový“ moderátor, vy ho nazývate „editor“, quentos, zjavne vychádzal zo svojho pocitu, či je to dobrý nápad.
Ja by som sa opýtala:
„Akú pogo tyč doporučujete pre syna, ktorý má skúsenosti so skákacími botami?“ takýto zmysel mi vychádza z doplňujúceho textu otázky. Veď najprv sa pozriem aké pogo tyče sa používajú, v texte je aj otázka na skúsenosti. Keď som začala uvažovať o ich kúpení pre syna, po „viděla jsem na tom mladé kluky“, potrebujem aj ďalšie informácie, aby som sa rozhodla, či je to dobrý nápad (z môjho pohľadu), alebo nie.
.
Pre užívateľov:
Aj v základných pravidlách tejto stránky je napísané, ako aj v správnej medziľudskej komunikácii, „otázku treba formulovať jasne a výstižne, aby odpovedajúci už v základe vedel, o čo vlastne ide“(voľná definícia, nie citácia). Pri správne formulovanej otázke potom netreba ani dlhý vysvetľujúci text. Nie sme politici, ani nie sme platení od počtu napísaných znakov, aby sme tvorili dlhé texty.
.
PS.
Varovanie pre jazykových moderátorov:
než upravíte otázku, prosím, skúste sa zamyslieť aj nad pointou otázky, aby nedošlo k zbytočným omylom zmenou samotného významu otázky. Tu nejde totiž len o administratívne grafické označenie (to zvládne aj počítač, na to netreba človeka), správnu gramatiku, ale o samotný význam nadpisu otázky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zorro

quentos, veřejně jsi se napráskal sám. A taky nevím, proč jsi se pokoušel moji otázku cenzurovat.

před 3210 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

nikoli, jméno editora je skryto, dokud se kliknutím nerozbalí.
Žádná cenzura tady není, pleteš si pojmy. Doporučuji konzultovat slovník cizích slov.
A mimochodem „jsi se“ je taky kravina. Tak přestaň machrovat, když na to nemáš.

před 3210 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

JájsemRaibek
Nie je hanba spraviť chybu, ale hanbou je chybu si nepriznať, veď všetci sme omylní. A to nehovorím o preklepoch, ktoré ujdú aj pri viacnásobnom prečítaní…
Buď chlap ako tvoj menovec „kuchár“ Raibek a ak spraviš chybu, oprav ju. To si spravil, ale… ak ti niekto chybu, ktorú si spravil vytkne, priznaj si chybu a odstráň ju, ale tak aby si človeka, ktorý ťa na chybu upozornil nezhodil. Je to pod tvoju úroveň! Nie si predsa politik bojujúci o hlasy voličov a náplň svojej peňaženky.

před 3210 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Prepáčte „veľaznakovú odpoveď“, ale pri menšom počte znakov, kratšej odpovedi sa mi táto odpoveď nezdá dostatočná. Tu nejde len o gramatickú, ale aj o významovú úpravu.

před 3211 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek