Sameotazky

Co to znamená nestraník za stranu?

Proč se to nevylučuje?

Nejlepší odpověď
_Bůh_

Že není formálně členem té dané strany, ale strana si jej na funkci dosadila. Jak bude hlasovat, nikdo neví.

Další odpovědi
Kazatel

Zvolený je jako nestraník, ale hlasovat bude v souladu s usnesením strany, za to, že ho napsala na kandidátku.

paul1

Podobně by mohl být straník za nestranu, ale to je asi pitomost 😁

da ny

Nestraník, především není členem žádné strany (není organizován, neplatí příspěvky).
Pokud si ho nějaká strana zařadí na kandidátskou listinu při volbách nebo do funkce, není „vázán povinností“, být se stranou ve shodě, třeba při hlasování poslanců.