Rokio

Co to znamená, když někdo řekne, že chce mít poslední slovo?

Není to jedno, kdo má poslední slovo? Důležité je, kdo má hlavní slovo a ne poslední slovo.

Nejlepší odpověď
redy

Posledním slovem je, že dotyčnej vnutí svoji pravdu, i když ji nemá.
Musí mít poslední slovo… Jinak začne mazec 🙂

Další odpovědi
Drap

Posledním slovem se v tomto případě rozumí rozhodnutí o dané skutečnosti.

iceT

Poslední slovo s hlavním slovem jsou dva odlišné pojmy v různých situacích.
Hlavní slovo má vůdčí/mluvčí skupiny, který hájí zájmy dané skupiny.
Poslední slovo zazní například v hádce dvou i více lidí, kdy ten s posledním slovem vypustí takovou pecku/argument, že ostatní pak slov/argumentů schopni nejsou. To vše pouze laicky řečeno.

anonym

Poslední slovo má smrt