blablabla

Ahojky všichni ! Prosím povími tady někdo co znamena když se o někom řekne že je skoupý na slovo ?

Nejlepší odpověď
vagra

Blablabla, povím.
Omlouvám se, že nemám tu schopnost vyjádřit se pregnantně, přidám pro názornost, příklad takového jedince skoupého na slovo. Přestože toho namluví/napíše/ hodně, přesto všechno, je skoupý na slovo.
Myslím tím slovo neurážející a nezesměšňující, nekárající, nebo neponižující.
Mám na mysli jedince, který dokonce odpovídal na vaši dnešní otázku. Určitě ho poznáte. Honosí se sice titulem, ale co se týká slušnosti a taktu, nezadá si s člověkem nevzdělaným a navrch ještě sprostým.
Oplývá slovy urážejícími, poučujícími, kárajícími, ale to je také všechno.
Vybral si už dávno „zdejší jedničku "/to jsou jeho slova/ a neomaleně se do ní neustále naváží a tím se ji snaží vystrnadit z těchto stránek. Jediným důvodem co ho k tomu vede, je zřejmě jedna z nejhorších lidských vlastností, kterou je závist.
Zjistil, že se zdaleka nemůže rovnat jejím znalostem. Kultivovanost projevu a vyjádření podstaty odpovědí, snad ani nebudu porovnávat.
Ještě jsem NIKDY nezaregistroval, že by ve svých odpovědích někoho ponižovala, nebo urážela. On se o ni otírá neustále.
Takového člověka si představuji jako zapšouklého dědka, /připouštím, že se tady můžu trošku mýlit, možná, že ještě není dědek / který nesnáší, když si někdo dovolí mít víc příznivců, než má on. Ty pak nazývá kohortou… Tím mě navíc znovu přesvědčil nejen o své neomalenosti, ale také o tom, že používá cizí slova, o jejichž významu nemá zřejmě ani ponětí…
Musí být hodně " nemocný " z toho, že si tady dovolí být někdo, kdo je víc uznávaný pro své znalosti. To jsme si opravdu dovolili hodně, uznávat někoho jiného, než je on sám. Přece se tady už jednou sám pasoval na "vyčnívajícího“ nad ostatními a teď tohle…:-D
Chtělo by to trochu soudnosti a hlavně pokory.
Ale ta mu zjevně chybí, protože se neštítí ke svému „zviditelnění“ používat takových nekalých praktik, navíc k ženě !
Nakonec není první, ani poslední. V dnešní společnosti se jedná o jev zcela běžný, hlavně mezi našimi vládci. Že by se k nim počítal? To snad ne!
I když.....Lze se domnívat, že má mezi administrátory „strýčka“, který nad ním drží ochranou ruku. Kdokoliv jiný, by už za všechny ty provokace, napadání a urážky, byl už dávno minimálně napomenut.
Doufám, že příspěvek nebude dotyčným skoupým člověkem smazán. Nevadí, dodám kopii. Při styku s takovými lidmi, je pořízení kopie nezbytností.:-D

Blablabla, snad jsem vám, byť jen názorně, dostatečně odpověděl na dotaz.

Další odpovědi
led

Viac mlčí, než hovorí
ako hovorí Ocko – nemluva
Doplňuji:
Ako vidím, ale aj ‚nemluva‘, keď začne rozprávať. povie strašne veľa pár slovami

anonym

Znamená to, že je to nemluva.

anonym

Skoupý je podobné jako lakomý, zdrženlivý, jak už napsala ocko, také mlčenlivý, případně i ve smyslu zaražený, nehrnoucí se do každé prázdné polemiky.

A protože je otázka v rubrice zábava doplním 2 glosy:
Opakem nemluvy je mluvka (čili někdo ukecanej) a názorný příklad někoho místního upovídaného jsem právě pár body, už po druhé vypíchl na 1. místo v měsíčním přehledu počtu bodů před zdejší jedničku, která má ale nesrovnatelně větší kohortu bodových přisluhovačů.

Andělé

Vagra,k tomu nemám co dodat. Plně s Vámi souhlasím.
Pěkně jste to Blablabla vysvětlil na názorném,zdejším příkladě.:-D))))

annas

Vagro, děkuji za váš názor. Jako jeden z mála si všímáte jisté psychické šikany. Stejně tak díky Vám, Andělé. Rovněž těm, kteří ocenili Vagrovu odpověď.

annas

Okopírovala jsem odpověď, kdyby ji někdo smazal.

Dr.Axl

Skoupý je podobné jako lakomý, zdrženlivý, jak už napsala ocko, také mlčenlivý, případně i ve smyslu zaražený, nehrnoucí se do každé prázdné polemiky.

A protože je otázka v rubrice zábava doplním 2 glosy:
Opakem nemluvy je mluvka (čili někdo ukecanej) a názorný příklad někoho místního upovídaného jsem právě pár body, už po druhé vypíchl na 1. místo v měsíčním přehledu počtu bodů před zdejší jedničku, která má ale nesrovnatelně větší kohortu bodových přisluhovačů.

kropitko

Hm, to mě dost pobavilo, takže Dr.Axl boduje ty ukecané uživatele a ne správné a kvalitní odpovědi, tak proto to tu stojí poslední dobou za velké hovénko,,,

vagra

Kropitko, obdivuji Vaši schopnost krátce a přitom vtipně vystihnout smutnou skutečnost .
Pobavila jste mě svojí upřímností.
Děkuji Vám za ni.

annas

Kropítko, díky. Už jsem se tak dlouho nezasmála.