kosaaaak

Jaké je podle vás nejhezčí české slovo? :)

Doplňuji:
No, Kerberus, tak myslím že přesně takhle to zrovna nefunguje :). Když se třeba tebe zeptám na tvoje nejoblíbenější jídlo, tak se taky zrovna nemusí shodovat se statisticky nejoblíbenějším českým jídlem. Jsme přece člověk a né dav, já osobně mám na spoustu věcí vlastní názor.
To by potom mohla být, podle knihkupectví Enigma, věta: „Nejkulaťoulin­katější přizdisráč našel v kadibudce pošušňáníčko.“ , považována za jednu z nejkrásnějších českých vět vůbec.

Nejlepší odpověď
annas

Stačilo zadat otázku do modré lišty.
Doplňuji:
10 nejhezčích českých slov

  1. maminka
  2. mateřídouška
  3. čudlík
  4. kadibudka
  5. nejkulaťoulin­katější
  6. přizdisráč
  7. prdelka
  8. pošušňáníčko
  9. beruška
  10. tajtrdlík

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-nejkrasnejsi-ceska-slova

Další odpovědi
hanulka11

maminka

anonym

Pusinku.
( cekam uz 10 let az mi o ni nekdo rekne ) ;-(

  • iv-

dědapetr

Maminka

flodur

prdelka

chudst

„Furt!“ Takove hezke ceske slovo mame XD A dale jsem si zamiloval z Mary Poppins slovicko „superkalifrad­zilistikexpia­lidozni“ :) [Odpovedi mi to rozdeluji, ma to byt dohromady.]

Ano, ma dve nejoblibenejsi a nejehzci „ceska“ slovicka =o) Omlouvam se, ale musel jsem si je sem vyjimecne dat.
Obecne to zde jiz bylo receno: „Maminka“.

led

Zajímavé:
kromě maminky daší neznáte?
Miluji tě – slovo, které řekl každý člověk aspoň jednou.

Monie

Nevím, zda je to české slovo, ale češi to dělají výborné-PIVO :)

Kerberus

Kosaaku, zajímá vás opravdu nejhezčí české slovo, nebo jste položil jen otázku pro otázku? Zřejmě ne.

Jde o rozsáhlý průzkum, který je ověřený a jehož se zúčastnil velký počet tazatelů.

Navíc nevím, k čemu jsou vám odpovědi poslouží. Stejně tak nepotřebuji vědět, jaké je vaše nejoblíbenější jídlo – netykejte mně.

Průzkumy, které se dělají, mají mít nějaký význam, neslouží jen zábavě. Odpovědi mají jiný charakter, který se bohužel tímto druhem otázek zhoršuje.

Nerada cituji Kodex – zjistěte si, zda se otázka neopakovala. Pak jste ji měl formulovat jinak… Vždy chcete být věčím výjimečný, opět v negativním slova smyslu.

chudst

Trosku se s dovolenim Kosaaka zastanu. Jsou tu i horsi ankety, nez je tato. Nikoho neurazi – a kategorie je zvolena dobre (nevim, jestli to presunul nekdo jiny nebo on sam), ale nevidim treba rozdil moc mezi touto otazkou a otazkou jen o par radku nize: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vas-sikanovali-na-vojne

Slouzi skutecne jen k momentalni potrebe. Otazku si myslim formuloval dobre, kdyzby se ptal obecne, tak bych vynechal „podle vas“. Na druhou stranu, „pro vas“ by zde bylo vystiznejsi. Ale to jsou uz jen hratky z cestinou; ted jsem treba uvazoval, jak definovat rozdil „nekdo a neco“. Je zvire „nekdo“ nebo „neco“? „Neco lezelo na silnici, nejake zvire.“ Anebo „Nekdo lezel na silnici, bylo to nejake zvire.“? To je otazka pro zvidave (a kdyz uz jsem ji tu nadhodil, rad si poslechnu definici podle vas, pokud nekdo tuto debatu bude cist). (Ja si tu svoji definici jiz urcil, ale az po chvilce uvazovani.)

No, zpet k tematu: co se tyce tykani – na vetsine diskuznich temat se tyka, ani tady neni zavedeno pravidlo vykani, je to zde spise nepsana slusnost.

A ukazazalo se, ze nechtel skutecne obecne ceske slovo z vyzkumu, ale nase subjektivni nazory. A kdyzbyste se kvuli tomu musela zlobit, musela byste se zlobit na spoustu obdobnych otazek v kategorii Zabava a ostatni. Ja to resim tak, ze sem radeji nelezu, protoze mate naprostou pravdu a souhlasim s vami. Jen Kosaak to dostal chudak plnou parou, kdyz si to zaslouzi i ostatni.

Kerberus

Chudste, mně nejde o to, že je špatně formulovaná otázka, máte pravdu, jsou horší. Ale znáte mě, víte, že se snažím, aby se omezilo opakování otázek. Proto jsem napsala, že se mohl podívat do lišty, zjistil by, že podobná otázka byla položená a formulovat svou jinak.

Když já sama vkládám své otázky, vždy se podívám do modré lišty, zda už podobná otázka nebyla položená. Vložím-li ji i po té, formuluji otázku tak, aby to nevydalo, že se opakuji. Také se to někdy stane, vždy se omluvím. V poslední době jsou otázky podobné, ne-li úplně shodné …

Ale v poslední době vkládá provokativní otázky, útočí na uživatele, porušoval Kodex, proto jsem upozornila, že není nutné, aby jistým způsobem jako by provokoval. Podle Vaší reakce je vidět, že jste opravdu nechodil do Anket či Aktualit, takže řada souvislosti jde mimo Vás.

Chudste, nic ve zlém. Myslím si, že jsme se vždy rozumně domluvili.

Už jsme spolu jednou diskutovali v tom smyslu, že i starší názory mají platnost. Navíc odpověděli i jiní uživatelé.

chudst

Jezkovy zraky, ja to ve zlem rozhodne neberu!

Jiste i starsi nazory maji platnost, ale obcas proste chci vedet nazory soucasnych lidi, ktere znam a ne nekoho, koho neznam. Ovsem mate pravdu, uz jsme se o tom bavili.

Pokud provokuje i jinymi tematy, pak chapu vas nesouhlas, jen tohle tema mi neprislo nejak spatne.

Kazdopadne – ani ja to nemyslel nijak spatne, pokud to tak vyznelo, pak se moc omlouvam! To, ze jsem se ho zastal neznamena, ze „jsem s vami ve pri“ (me oblibnee slovni spojeni :)) – nejsem a ani nechci, vas si nesmirne vazim, takze i kdyz se nahodou stane, ze zaujmu jiny nazor, tak to neznamena, ze to myslim zle!

Kerberus

Chudste, můj sousede, já to tak neberu. Vy jste vyslovil svůj názor, já svůj, hotovo. Příště můžeme pokračovat, třeba se shodneme.

chudst

Jsem pro – a priberu do toho nove teticku a budouciho strycka :)