Rokio

Co to znamená, když mi jeden žák řekl: „Nejdřív pán, pak pes.“? (Oba jsme šli do jídelny.)

Jeden žák, který chodí do třetího ročníku zahradnických prací mi řekl tuto větu.

Nevíte, co tím myslel?

Nejlepší odpověď
annas

Co tím myslel, nemůžeme vědět. Užívá se jako výraz nadřazenosti.

Pán je přece něco víc než pes. Pes by měl pána poslouchat.

Možná proto, že je mladík starší, chodí do vyššího ročníku, takže vám dal najevo, že jste něco méně než on – jste žák prvního ročníku, pro něho nic neznamenáte.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… teda, neporozumět takto jednoduché větě, to už chce fištrón >>> prvně pán, pak jeho otrok, sluha, majetek, pes >>> dal ti najevo, že jseš pro něj póvl …

led

Dával ti prednosť, alebo sa tlačil dopredu?
Na chrapúnstvo netreba odpovedať zlom,
stačí povedať s úsmevom: „choď prvý, ja púšťam najprv psa a keď mi dá znamenie bezpečnosti, vojdem za ním.“ a nechaj ho vojsť prvého,

„V práci cvičitelů psů je to zákon, pes musí pochopit, kdo je vůdcem smečky, jinak je konfliktní a kousne tě. Musí chodit vždy o kousek za pánem.“
Pes musí pochopiť, kdo je vůdcem smečky – súhlasím
Musí chodit vždy o kousek za pánem… – nesúhlasím, pes chodí predo mnou, (mám ho pod kontrolou), sleduje cestu, bezpečnosť a pri tom neustále sleduje moje prípadné pokyny rukou, alebo zvukom (som podľa vás zlým psovodom?)

SteimlX

Nejlepší odpověď na toto je: Nejdřív hovno, potom papír.

klumprt

Nejspíš něco jako: „Pozor na mě, jsem úplný debil!“

df

Odpověděl bych nejdřív hnuj, pak úroda. :)

Kepler

Nejspíš to, že do objektu vchází nejdřív pán a pak pes. Nejspíš ti tak chtěl vyjádřit pohrdání a nadřazenost. V práci cvičitelů psů je to zákon, pes musí pochopit, kdo je vůdcem smečky, jinak je konfliktní a kousne tě. Musí chodit vždy o kousek za pánem. Pokud jde o etiketu, pak muž v doprovodu dámy vchází do budovy vždy první, protože: co kdyby tam byl lev?

ivzez

Že by absolvent OA a dětský psycholog
nerozpoznal šikanu?