Avatar uživatele
Rokio

Co to znamená, když mi jeden žák řekl: „Nejdřív pán, pak pes.“? (Oba jsme šli do jídelny.)

Jeden žák, který chodí do třetího ročníku zahradnických prací mi řekl tuto větu.

Nevíte, co tím myslel?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2631 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Co tím myslel, nemůžeme vědět. Užívá se jako výraz nadřazenosti.

Pán je přece něco víc než pes. Pes by měl pána poslouchat.

Možná proto, že je mladík starší, chodí do vyššího ročníku, takže vám dal najevo, že jste něco méně než on – jste žák prvního ročníku, pro něho nic neznamenáte.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… teda, neporozumět takto jednoduché větě, to už chce fištrón >>> prvně pán, pak jeho otrok, sluha, majetek, pes >>> dal ti najevo, že jseš pro něj póvl …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Dával ti prednosť, alebo sa tlačil dopredu?
Na chrapúnstvo netreba odpovedať zlom,
stačí povedať s úsmevom: „choď prvý, ja púšťam najprv psa a keď mi dá znamenie bezpečnosti, vojdem za ním.“ a nechaj ho vojsť prvého,

„V práci cvičitelů psů je to zákon, pes musí pochopit, kdo je vůdcem smečky, jinak je konfliktní a kousne tě. Musí chodit vždy o kousek za pánem.“
Pes musí pochopiť, kdo je vůdcem smečky – súhlasím
Musí chodit vždy o kousek za pánem… – nesúhlasím, pes chodí predo mnou, (mám ho pod kontrolou), sleduje cestu, bezpečnosť a pri tom neustále sleduje moje prípadné pokyny rukou, alebo zvukom (som podľa vás zlým psovodom?)

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SteimlX

Nejlepší odpověď na toto je: Nejdřív hovno, potom papír.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Nejspíš něco jako: „Pozor na mě, jsem úplný debil!“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Odpověděl bych nejdřív hnuj, pak úroda. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Nejspíš to, že do objektu vchází nejdřív pán a pak pes. Nejspíš ti tak chtěl vyjádřit pohrdání a nadřazenost. V práci cvičitelů psů je to zákon, pes musí pochopit, kdo je vůdcem smečky, jinak je konfliktní a kousne tě. Musí chodit vždy o kousek za pánem. Pokud jde o etiketu, pak muž v doprovodu dámy vchází do budovy vždy první, protože: co kdyby tam byl lev?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Že by absolvent OA a dětský psycholog
nerozpoznal šikanu?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek