FlAsh_7

Co to znamená „intelektuálně založená rodina“?

Nejlepší odpověď
autacek

To bude patrně opak lopat.

Další odpovědi
Bobek 2

Řekl bych, že to znamená takovou rodinu, jejíž členové nejenže patří mezi inteligentnější, ale zabývají se spíš intelektuálnějšími záležitostmi než nějakými praktickými jako podnikáním, řemeslem, technikou, politickou mocí, veřejnou správou atd. Jako „intelektuálové“ jsou označování spíše lidé s humanitními zájmy, jako je filosofie, historie, sociální vědy, spisovatelství atd. Úzce specializovaného špičkového odborníka bez všeobecného rozhledu bych asi mezi intelektuály nepočítal.

zjentek

To platí, když je v rodině chytrej táta, chytrá máma, kteří mají rádi své děti a ty jim pro lásku důvěřují.