mosoj

Co to je intuice a instink ?

Co je způsobuje a jaký je mezi nimi rozdíl?
Doplňuji:
Je intuice telepatie ?

Nejlepší odpověď
annas

intuice -(psych.) – pochopení, poznání něčeho bez zapojení rozumových procesů.

Doplňuji:
Omylem jsem klikla.

Ještě k intuici – ženská intuice, spoléhat na svou intuici
Intuici se také říká šestý smysl.

telepatie (med., psych.) – přenos informací (myšlenek, citů ap.) bez prostřednictví známých smyslových orgánů

Jestliže se bude při intucii více zamýšlet, využívát ji, mohou se objevit i jiné schopnosti, které povedou k telepatii.
O telepatii a myšlenkové kontrole v odkazu

http://www.matrix-2012.cz/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=144:te­lepatie-1&catid=77:tajna-technologie&Itemid=

instinkt – vrozený vzorec chování, často odpovídající konkrétnímu podnětu
mateřský instinkt, mít instinkt pro nebezpečí, spoléhat na svůj instinkt

Další odpovědi
Alesh

Tak intuice je schopnost předvídat na základě tušení. Intuice mi řekla, že mám dnes vsadit sportku, pokud se to povede, máš ji dobrou. 😉
Instinkt je schopnost reagovat bez nutnosti nějak to rozmýšlet. Někdo na mě zaútočí, já ho obratně zlikviduju, protože mám dobrý obranný instinkt.