SEmperor06

Co to je H2CO4? Jaký je to prvek?

Nejlepší odpověď
quentos

To není prvek, ale sloučenina. Teoreticky by se jmenovala „kyselina uhlová“, taková kyselina však neexistuje. Vzhledem k tomu, že neznáte rozdíl mezi sloučeninou a prvkem, je asi zbytečné vysvětlovat, jak se na to přijde.

Další odpovědi
Kelt

Sloučenina se skládá z několika prvků. Jak je uvedeno, podle vzorce by se mohlo jednat o kyselinu uhlovou, která má uhlík v oxidačním stupni 6, což je nemožné, protože uhlík může být maximálně 4 mocný. V tomto případě by se jednalo o kyselinu peroxo uhličitou, ale nevím, zda může existovat.

ivzez

Sloučenina není prvek.

Klaproth

Teoreticky by to mohla být kyselina peroxouhličitá.

Emefej

Kyselina peroxouhličitá.

aliendrone

Kolegové ti už odpověděli dostatečně dobře, takže já jen kdyby šlo o překlep>

H2CO3 – kyselina uhličitá (obsažená v sodovce)
H2SO4 – kyselina sírová (ta co je ve většině autobaterií)

Cenobita

  1. tak jak je to zapsané to není prvek, ale sloučenina, ovšem jde o neexistující nesmysl
  2. H2CO3 je kyselina uhličitá, která je velmi významná pro život na Zemi (pro koloběh vápníku a ten jak známo potřebují všichni živí tvorové ke stavbě kostry či ulity)

Lamalam

quentos > teoreticky by se kyselina uhlová určitě nejmenovala. Teorie takovou kyselinu nepřipouští, ale kyselina peroxouhličitá je teoreticky možná.