annas

Co symbolizuje počet hvězd na vlajce Evropské unie?

Proč je jejich počet neměnný?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Evropská vlajka není pouze symbolem Evropské unie, ale i evropské jednoty a identity v širším smyslu. Kruh zlatých hvězd představuje solidaritu a spolupráci mezi evropskými národy. Počet hvězd nemá žádnou souvislost s počtem členských států. Hvězd je dvanáct, protože toto číslo tradičně symbolizuje dokonalost, úplnost a jednotu. Počet hvězd zůstane tedy stejný bez ohledu na další rozšiřování EU.

http://www.eu­roskop.cz/50/sek­ce/evropska-vlajka/

Další odpovědi
Miroslavst

Neznamená to nic.
Počet hvězd nemá žádnou souvislost s počtem členských států.Hvězd je dvanáct, protože číslo dvanáct je tradičním symbolem dokonalosti, úplnosti a jednoty. Vlajka tedy zůstává stejná bez ohledu na rozšiřování EU.

vagra

Z jiného zdroje,než předchozí odpovědi :
.....Dvanáctka hvězd na vlajce byla přijata bez politických souvislostí jako symbol dokonalosti a úplnosti a vzhledem k jeho všudypřítomnosti v evropské kultuře a tradicích, například:

12 znamení zvěrokruhu;
12 hodin na hodinách;
12 měsíců v roce;
12 kmenů Izraele;
12 apoštolů;
12 olympských bohů;
12 desek římského práva.
Arsene Heitz, autor vlajky, uvádí, že při jejím návrhu se inspiroval také textem 12. kapitoly biblické knihy Zjevení, která zobrazuje ženu s dvanácti hvězdami kolem hlavy. Tento symbol je v evropském umění často spojen také se zobrazením Panny Marie právě s dvanácti hvězdami kolem hlavy, modrá je přitom též v umění chápána jako jeden z Mariiných atributů.
To také vysvětluje,proč je počet hvězd neměnný.

Zdroj: zkráceno z http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vlaj­ka_Evropsk%C3%A9_u­nie