Avatar uživatele
annas

Co symbolizuje počet hvězd na vlajce Evropské unie?

Proč je jejich počet neměnný?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? panenka, mojitek, vagra, rynek878, anonym před 4240 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Evropská vlajka není pouze symbolem Evropské unie, ale i evropské jednoty a identity v širším smyslu. Kruh zlatých hvězd představuje solidaritu a spolupráci mezi evropskými národy. Počet hvězd nemá žádnou souvislost s počtem členských států. Hvězd je dvanáct, protože toto číslo tradičně symbolizuje dokonalost, úplnost a jednotu. Počet hvězd zůstane tedy stejný bez ohledu na další rozšiřování EU.

http://www.euroskop.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Neznamená to nic.
Počet hvězd nemá žádnou souvislost s počtem členských států.Hvězd je dvanáct, protože číslo dvanáct je tradičním symbolem dokonalosti, úplnosti a jednoty. Vlajka tedy zůstává stejná bez ohledu na rozšiřování EU.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vagra

Z jiného zdroje,než předchozí odpovědi :
.....Dvanáctka hvězd na vlajce byla přijata bez politických souvislostí jako symbol dokonalosti a úplnosti a vzhledem k jeho všudypřítomnosti v evropské kultuře a tradicích, například:

12 znamení zvěrokruhu;
12 hodin na hodinách;
12 měsíců v roce;
12 kmenů Izraele;
12 apoštolů;
12 olympských bohů;
12 desek římského práva.
Arsene Heitz, autor vlajky, uvádí, že při jejím návrhu se inspiroval také textem 12. kapitoly biblické knihy Zjevení, která zobrazuje ženu s dvanácti hvězdami kolem hlavy. Tento symbol je v evropském umění často spojen také se zobrazením Panny Marie právě s dvanácti hvězdami kolem hlavy, modrá je přitom též v umění chápána jako jeden z Mariiných atributů.
To také vysvětluje,proč je počet hvězd neměnný.

Zdroj: zkráceno z http://cs.wikipedia.org/wiki/V lajka_Evropsk%C3%A9_unie

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek