Marty Koller

Co si o tom myslíte?

Šel jsem s mými sourozenci sbírat ořechy s taškou sbírali, vletěl tam dědek kterému patří strom ani to tam neměl napsané vzal na nás klacek a začal nám vyhrožovat zmlácením, řekl že pustí svého psa na našeho aby ho roztrhal a ještě nám vyhrožoval že jsme havěť a zkurveny zloději. A Myslíte že je to jeho vina že tam nemá napsané že to patří němu? Žádný pozemek tam nebyl a nic tam napsané nebylo že to někomu patří

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

A to má mít jako na stromě připevněný papírek, že mu to patří? Stačí, že to má na katastru, že to je jeho pozemek. Pokud nemáte věcné břemeno – právo cesty, tak tam nemáte co dělat.

Další odpovědi
led

Podľa toho, čo píšete: "vletěl tam dědek kterému patří strom ", ste vedome vošli na súkromný pozemok. Nemusí mať na svojom pozemku každý strom označený svojim menom.

aliendrone

Jo, tomu se říká pokrok. To vati mi vyprávěl, jak starej Maršík ve stejné situaci naládoval svoji perkusku solí a PRÁSK – rovnou do prděle! Prý na to NIKDY nezapomene, což jsem mu věřil, protože vím jaké to je osolit si zranění. . :D

Hm, a víš ty co? NIKDO to neřešil (včetně dědy a babičky, NAOPAK, dostal ještě NAVÍC vejřez!), možná jen v knajpě chlapi pindali, že je Maršík „moc hrrr“ a místo flinty měl parchanty zpráskat na jednu hromadu řemenem (což se jim jevilo jako OPTIMÁLNÍ). :)

Inu, jiné časy, jiné mravy aneb jak říká klasik: „O tempora, o mores!“ ;) :D :D

paul1

Vzpoměl jsem si na příhodu z mládí. Bydlel jsem tehdy v Chomutově a s kamošmi jsme šli za město do jedné aleje plné ovocných stromů, asi polovina s třešněmi – chrupkami. Vylezli jsme na stromy a trhali, až na jednoho, na kterého přišla velká potřeba. Za chvíli tam přiběhl vzteklý dědek se psem a křičel – okamžite dolů, nebo zavolám SNB (pro mladší: policajty). Našeho kamaráda v křovinkách si nevšiml, ale pes ano. Jak na něho začal dorážel, on vylezl ze křoví a svoje „dílo“ držel v ruce a křičel: okamžitě odejděte, nebo to na vás hodím. Děda se sebral a zmizel. Kamarád odešel k blízkému potoku a usilovně si umýval ruce pískem a vodou. Potom si i on natrhal zásobu třešní a šli jsme domů.

Disraeli

Soukromě vlastněné pozemky nemusí být nijak ohraničené ani označené. Pokud je to jeho strom, tak je jeho.
Někdo nechává takové stromy schválně neohraničené a přístupné, aby si ostatní mohli pobrat, ale jen NĚKTEŘÍ. Třeba strýc ma třešně, jabloně a pár kaštanů, má je kousek od dal od domu a nechává, aby si ostatní probírali. Ale to je v podstatě jen z „dobrovůle“ majitele.

Si představ, že máš zahradu (ohraničenou) a v ní sad, spousta zeleniny a ovoce… A z okna uvidíš jak ti tam parta lidí s taškami otrhává plody. Není v tom rozdíl. Jen to někteří nemají (a nemusí mít) ohraničené, ale to neznamená, že je to volně dostupné…
V různých vesnicích jsou stromy podél lesních cest i přímo v lese a na loukách jsou různé ovocné stromy a keře a majitelem je obec (nebo někdo jiný..Prostě ve veřejném vlastnictví), to je něco jiného a to se myslím může brát.

Ale jinak jsou možnosti jen takové:
1.Požádat majitele (nebo se zeptat majitele nedalekého domu, zda mu ty stromy patří… Popřípadě komu)
2.koupit si někde ty plodiny
3. pestovat ty stromy/plodiny

Ametyst

Měli jste se omluvit a zmizet odtamtud. Soukromé vlastnictví se má respektovat, aniž musí dojít na hlídací psy. Mnoho let jsem chodila kolem autoservisu, u kterého parkovala auta podél chodníku. Uvnitř byly navigace, okénka stažená- ale nikoho nikdy ani nenapadlo jen zkusit, jestli jsou dveře auta otevřené. Tomu říkám úcta k soukromému majetku.

Justin1

Ověř si majitele v katastru nemovitostí.

JežíšKristus

Já mám zkušenost, že plot nestačí, budou tam lízt stejně. Až pes to vyřešil.

jirka F

Vypadá to že to byl asi nějaký duševně chorý jedinec má tam mít cedulku soukromý pozemek zákaz vstupu takhle to opravdu řešit nejde měl se s vámi domluvit říct že je to prostě jeho pozemek a že se nějak dohodnete aby jste tam mohli sbírat ořechy osobně mám zkušenost že z mým dědou jsme zbírali řadu let na sousedově pozemku petrklíče ale jednou řekl dědovi ať už tam nesbíráme že tam chce mít alej nikdy tam žádnou alej nepostavil později jsme si z něho dělali srandu že aby mu tam nepošlapali jeho travičku. :) No nic tam to je moje zkušenost.

Čecho_slovák

Kristova noho, vy křesťan pod palcem Pirátů, dokážete napsat takový blábol?

JežíšKristus

Čecho_slovák: Co máte proti katastru? Nabádáte zde mládež k porušování zákona?

Marty Koller

Žádný pozemek tam nebyl bylo to prostě venku na poli

JežíšKristus

Pole je taky pozemek
Kde není pozemek je vakuum