Avatar uživatele
Registrovaný

Co si myslíte o vlivu škol typu Montessori na české děti?Jaká je jejich úspěšnost v přijetí na střední školy v ČR?

Doplňuji:
... a jaká je úspěšnost v přijetí na vysoké školy ze škol Montessori...?Dostávají se ke mně negativní zprávy.Údajně děti nejsou dobře připravené na střední a vysoké školy v ČR /mám na mysli státní/.Jana

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Tyto školy jsou třináctileté s maturitou, a naučí se tam mnohem víc, než na ZŠ :D
Ta příprava do života je pak úplně jiná:D
Doplňuji:
Myšleno všeobecně, tedy k privátním školám, ne konrétně k Montessori. Prostě dítě začne v šesti a odchází v devatenácti s maturitou. Často je u "systému" i školka (-třeba ale né ve školním komplexu).

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Setkala jsem se s tímto typem školy v našem městě. Jenže děti jsou teprve v 7. třídě, takže sama jsem zvědavá, jako budou úspěšné u přijímacích zkoušek..

Hledala jsem na netu, ale našla, že u nás ještě střední školy Montesorri nejsou . Ani jsem nenašla, jak děti dopadly u příjímacích zkoušek.

Další informace z netu. U nás byl vzdělávací program schválen v květnu 1998 a v současné době zde existuje asi 18 Montessori základních škol. V září 2010 bylo v Praze otevřeno první Montessori lyceum.
--
Moje blízká příbuzná na této škole učí ve skupině 1.-3. (doba za kterou musí zvládnout základní učivo. je nadšená, děti jsou spokojené, každé jede svým tempem, pro učitele je to práce náročná, každému dítěti se musí věnovat samostatně, pomůcky jí připravuje asistentka. Získávám od ní postupně iinformace.

"Hlavní důraz je kladen na individuální přístup k výuce. Děti si mohou vybrat z celé škály zajímavých a pečlivě připravených úkolů a činností. Mezi dětmi je odstraněna nezdravá rivalita, jsou cíleně vedeny k toleranci. Každé dítě postupuje podle svého tempa, díky čemuž odpadá stres z nedostatku času. Nadanější děti mohou postupovat rychleji, aniž by stresovaly ty, které potřebují určité učivo ještě více opakovat a procvičovat."

http://www.kouzelneskoly.cz/…

Jak jsem uvedla, sama jsem zvědavá. Je pravda, že jde o školu hrou, ale v matematice se musí třeba víc přemýšlet.

Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta

No prosímtě - krásná a informatívní odpověď, to se divím, že to dáváš sem. :D (ale nějaký důvod "to musí mít", chápu a tuším... :DDD)

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2596
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 756
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 541
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.