Rokio

Co si myslíte o tomto mém celoživotním cíli v rámci kterého, bych chtěl koupit nemovitost pro svou mámu?

Do svých 50-ti let bych chtěl koupit dům na vesnici, nebo byt ve městě pro moji mamku.

Zatím mám tak 15 % finančních prostředků potřebných k dosažení mého cíle. Tohoto úkolu chci dosáhnout soustavným šetřením a investováním. Také by mi k tomu mělo dopomoci těžba budoucí kryptoměny (zatím nemají žádnou hodnotu) a malou pomoc vidím v Bitcoinech.

Můj plán je hlavně postavený na podílnictví ve fondech a doplňkovém penzijním spoření. Ostatní aktiva jsou vedlejší.

Myslíte si, že je to ušlechtilý cíl, nebo naprostá hloupost, či máte jiný názor na mé snažení?

Nejlepší odpověď
ivzez

Do nedávna jsi přemýšlel o tom, jak o nemovitost připravit
svou babičku a tetu a teď najednou taková „ušlechtilost“?

Zajímalo by mne, jak chceš do svých 50 let vyřešit vlastní
bydlení, když pracovat (ani podnikat) nemíníš.

V kryptoměnách bys budoucnost hledat neměl,
ta klidně „někdo“ zakáže ze dne na den.
Stejně na jejich těžbu nemáš (a asi ani nebudeš mít) podmínky.
___

Já bych se na tvém místě zaměřila na zdravotní otázku a na to,
co teď pro sebe můžeš udělat. Měl bys získat náhled na léčbu,
případně (je-li to potřeba) změnit lékaře a spolupracovat s ním.

I poživatelé invalidních důchodů mohou pracovat a být užiteční.

Další odpovědi
annas

Roklio,

chtěl byste koupit, , nebo chcete koupit.? V tom je přece rozdíl. když chcete, dá se říct, že jde o stimulaci, chtěl bych pak o motivaci, která je dlouhodobá.

Ale opravdu u vás jde spíš „chtěl bych“,. když píšete, že nepracujete, takže kde brát, ale nekrást, jak se občas říká…

nyjono

Nepíšeš, kolik let máš na uspoření zbývajících 85%.
Osobně si myslím, že uvedené způsoby získání potřebných finančních rostředků jsou velmi neefiktivní a zdlouhavé.

autacek

Myslím že bys měl nemovitost koupit teď, protože až bude tvé mámě ±70, už si toho moc neužije.

Mc Merkurion

… to se to plánuje, když se na to nemusí máknout …

Kelt

Sny a cíle jsou ušlechtilé, ale zkus se na to podívat trochu jinak. Můžeš si třeba půjčit peníze a koupit tu nemovitost více. Nebo se domluv s více lidmi, příbuznými o částku se rozdělte. Je sice pěkně, že myslíš na matku, ale i ty přece nechceš být sám, možná toužíš po tom, založit rodinu, s někým být. Hodnoty člověka se mění podle věku a zkušeností. Jak by se ti to líbilo, kdybys měl partnerku, manželku a ta ti řekla: Jsi hodný, že šetříš na nemovitost pro maminku, ale za ty peníze bychom se mohli někde podívat, koupit něco, co je důležité pro domácnost, pro děti a pod.
Nepochybuji, že se v tom vyznáš lépe než já a máš asi přehled, nebo si můžeš nastavit takový program do PC a vidíš hned výsledky. Nezapomínej ale na vlastní city, touhy a přání.

anonym

ivzez , jen malá technická poznámka, kryptoměny jsou navrženy decentralizovaně, nemají centrálního správce který by je ze dne na den na příkaz vypnul, provozují je vlastně všichni uživatelé, přesněji řečeno ti, kteří kryptoměny těží … Není to opravdu tak jednoduché zakázat, legislativa která to postaví mimo zákon může vzniknout ze dne na den ale i přes ni budou existovat kryptoměny dál. V tom je právě jejich „kouzlo“ .-) Jinak ale souhlasím, že založit si na blockchainu své živobytí není nejspolehlivější způsob a bohužel bez znalosít a schopnosti vyrábět výpočetní jednotky ASIC je to velmi riskantní obchodní, na druhou stranu jistě rozumnější než navštívit kasíno nebo začít hrát online poker 🙂

Pepa25

Kryptoměny velmi rychle ztratí na hodnotě a významu, když je nebude možné snadno směňovat za „normální“ měny. Ano, bude možné dál přímo kupovat reálné věci, ale velká část „investic“ do bitcoinu byla převodem z peněz a ti lidé to zase budou chtít konvertovat zpět.