Sarrow

Co si myslíte o tomto citátu?

Přeložil jsem si ho z angličtiny, napsal ho Wolfgang Amadeus Mozart, je vcelku odvážný, ale dle mého názoru na něm je něco pravdy…

„Děkuji svému bohu za udělení příležitosti, se dozvědět, že smrt je klíč, který odemyká dveře k našemu opravdovému štěstí…“

Nejlepší odpověď
led

Skutočne, len s daným kľúčom má to šťastie, že môže človek zhodnotiť svoj celý život. Dovtedy môže zhodnotiť len časť svojho života, tú, ktorú prežil.

Další odpovědi
anonym

Nevím, kde vzal Amadeus tu jistotu. Jak se jednou klíčem odemkne, už není zpravidla možnost poreferovat pozůstalým, jaké je to za dveřmi. V tomto je Bůh ( nebo kdokoliv- cokoliv jiného), docela důsledný. Já raději radost, štěstí atd. si uděluji příležitostně sama. V boha nevěřím ani v toho Amadeova ani v jiného a nečekám na udělení příležitosti. Žít se má dokud máme tu příležitost a ne přežívat a upínat se k lepším zítřkům (po smrti) . Ty sliby lepších zítřků jsme už jednou zažili a byla to podobná demagogie jako křesťanství..

antík

že křesťani jsou ovce

pusinka50

Je to pro lidi, kteří si myslí, že s tímto anebo podobným citátem se jim bude lépe a lehčeji umírat. I kdyby se umírající organismus „převtělil“ v jinou formu energie, už se nebude „pamatovat“ na svůj předešlý život, bude něčím jiným a žít úplně jiný život, žádný klíč smrt nezjednuší a neulehčí

led

Pusinka50, nemáte úplne pravdu. Myšlienka naopak pomáha – nejde o akúsi reinkarnáciu či iné premeny, ale myšlienka dokáže pomôcť pri bolestiach, dokáže smrť uľahčiť…
hovorím z vlastnej skúsenosti- bola som pri rozhodnutí chorého vysadiť liečenie a následnom bolestivom umieraní končiacim úsmevom v čase smrti (nie úškľabok, či posledný kŕč, ale skutočný oslobodzujúci úsmev).