Malineli

Co si myslíte o tom zbrojení kolem?

Dobrý večer,

už delší dobu se zajímám o dění na Ukrajině + Rusko. Doma to s našima probíráme a myslí si, že se chystá taková další válka, kde iniciátorem bude nejspíš Rusko s Putinem.

Jen tak pro doplnění… Čína skupuje pozemky, Polsko pěkně zbrojí + vím že tam je nějaký program pro veřejnost. Jsou to lidi co se nechávají dobrovolně vycvičit pro potřebu ohrožení.

Myslíte si, že je to jen mediální bublina nebo na tom něco bude?

díky

Nejlepší odpověď
orwell

Bohužel, válka se v Evropě připravuje. A kdo na ní má eminentní zájem je taky jasné. Válka je to poslední, co by Rusko nyní potřebovalo. Sháněj si informace, je jich dost. Ale ne z našich veřejnoprávních médií, zejména z příspěvků naší „superdvojky“ – Pehe, Mitrofanov. Zjisti si, kolik vojenských základen po světě má NATO a kolik Rusko. Kolik činí výdaje na zbrojení v USA a kolik v Rusku, datum založení NATO a Varšavské smlouvy, jak se zachovalo NATO po rozpuštění Varšavské smlouvy, a spoustu dalších věcí. Např. kam si chodí naši politici pro rady, atd. Bude ti to hned jasné. Netřeba k tomu vysokoškolského vzdělání. A nezapomeň, přepisování historie u nás už běží!

Další odpovědi
setapouch

Do budoucnosti nikdo nevidíme. Ale jeden starý výrok říká „Si vis pacem, para bellum“ (doufám, že to mám správně). V překladu znamená něco jako „Chceš-li mír, chystej se na válku“. A je tím myšleno, že dobře vyzbrojený, vycvičený a k obraně ochotný národ má výrazně menší šanci, že bude napaden jiným, popř. se v takovém případě dokáže efektivně bránit.

Takže za sebe říkám, pokud už nechceme zapojit všechny občany, alespoň podporujme naši armádu ve zbrojení, výcviku a prostřednictvím zahraničních misí i v získávání bojových zkušeností, které jsou pro vojáky neocenitelné.

lexx

Jsou to pracovní místa a těch v globále děsivě ubývá…vzpomeň na pohromu a řízený úpadek našich zbrojovek, VÚ, OZ a VOP po sametové kalamitě 1989.

ten který je

Na nějaký konflikt s Ruskem moc nevěřím.Byla by to oboustranná destrukce bez vítěze.Za reálnější hrozbu vidím hordy nevzdělaných a bojem zocelených náboženských fanatiků,kteří každý den připlouvají k evropským břehům.Tady bude nějaké zbrojení na obranu k ničemu.Až propukne násilí velkého rozsahu ve městech,nějaké tanky nebo letadla budou jen nepotřebný šrot.

Agneta

Malineli >>> o čem to prosímtě mluvíš? ►„iniciátorem bude nejspíš…“ : > to znamená, že to vidíš pohledem amerických elit…to je tvoje věc, že ses nechal mediálně zmasírovat :DDD
Jen ať si Rusák zbrojí – a vezme si zpět jeho původní domovinu: Kyjev bylo první ruské hlavní město, je to Rusko. Ukrajinci jsou jen dialektním rozdílem (jako u nás Hanáci atd.), kdyby měli oni získat nezávislost – tak by to bylo jako kdyby se z Česka chtěl oddělit nějaký prosperující región, jako se o to snaží např. ve Španělsku Katalánsko, a v Itálii Lombardie(Liga Nord) – no bez té by byla Itálie úplně vyřízená…produkují přece 80 % italského HDP, Španělsko bez Katalánska rovněž:DDD

setapouch

O historii SSSR a Ukrajiny toho moc nevíš.

Agneta

Nechme Rusovi, co je jeho. Nemíchejme se do jejich problémů.
Není to naše věc, a už vůbec né Ameriky! :D

Lamalam

Souhlas, nechme Rusovi, co jeho jest, ale Ukrajina to rozhodně není.

Agneta

Lamalam > na to se neptej Bombamy (Obamy), ale Ukrajinců a Rusa, co je jeho…Není to stejné jako s Tibetem? Chceš ho Číňanům zase vzít? Ten je už tisíc let smluvně součástí Číny(ta smlouva dodnes existuje – podle které je Mongolsko, Tibet a Čína jednou zemí).

setapouch

Stále říkám, že nic o Ukrajině nevíš. SSSR zajišťoval národům právo na sebeurčení. Ukrajinci vyhlásili referendum, kde naprostá většina chtěla samostatnost. Ukrajinci teda už k tomu řekli své.

Ukrajinci jsou samostatný národ se samostatným státem, kde probíhá ruská invaze a okupace.

Agneta

Lamalam > poinformuj se z jedné mojí starší odpovědi (29 dnů):

Tak nejdřív snad, co je Rusko?
Rusko začíná za polskou hranicí, a končí 70 km za Moskvou, pak už začínají ázijské šikmooké autonomní republiky, ještě daleko před Uralem, i když Ázie začíná oficiálně na Uralu. To území za Uralem (až k Vladivostoku) je tedy vlastně sporné, a né ty hlouposti s Ukrajinou.

Rusko je tedy Bělorusko, Ukrajina a Rusko, a má asi jen 600 000 čtverečních km. Těch 17 miliónů qkm, nebo teda dnešních 14, je tedy poněkud divná záležitost, podobná s Čínou, USA, Austrálií a podobně. Taková je ale pravda:D