autacek

Co si myslíte o nápisu na vratech Havlovy chalupy, jak na takové hnusné přívlastky vůbec kdo přišel a proč to udělal?

https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/vandala-ktery-poskodil-havlovu-chalupu-policie-nechytila-40313893

Nejlepší odpověď
led

Citujem z diskusie k tomu článku vo vašom odkaze:
„…tohle mi přijde zbytečné. Stejně jako nechápu urážlivé nápisy na demonstracích "milionářských chvilek“ na adresu jimi „nenáviděných“.
Chtělo by to trochu více slušnosti na všech stranách.
Zrovna tak nechápu, rozhodnutí tímto zatěžovat policii a ještě to prezentovat v mediích. Normální člověk by to odstranil a hotovo."

Trošku ma prekvapila udávaná výška škody. To tak draho výjde piksľa čiernej farby a 1 pracovná hodina? Alebo ide o historickú pamiatku, kde musia zasahovať reštaurátori?

K samotnému nápisu, neuznávam takýto spôsob „reprezentácie svojich názorov“ ale ako vieme, každý človek má svoj vlastný, alebo prevzatý názor na objekt svojho pohľadu. Každý/každá, kto niekomu (symbolicky) šliapne na otlak, musí počítač aj s odvetnou reakciou, hlavne, ak dotyčného neuspokojí svojim postojom.

Další odpovědi
elkon

Jedno staré přísloví říká „pro pravdu se lidi nejvíc perou“.

Kepler

Různých ignorantů měla naše drahá vlast vždycky dost. Asi šlo o nikdy nedoceněnou podivnou existenci. Když už nic, takhle plivat na zesnulou osobu s obrovskými historickými zásluhami je hnusné. Ať byl, jaký byl.

Kelt

Autor nápisu a možná i jiní lidé si možná myslí něco jiného. To asi většina chápe. Proč to udělal právě nyní několik let po smrti Václava Havla je záhadou. Kopáním do mrtvoly nesvědčí o dobrém charakteru autora nápisu.

Kryšpín

Nebylo to vhodné, poněvadž proslavil Česko v zahraničí byl humanista, ale s amnestií jako amatér.
Na př. propuštěný na amnestii v roce 1990 vrah Oplištil na Bulovce v nemocnici sedmi měsiční dítě znásilnil a zardousil.
Vrah Gondarčík 10× trestaný propuštěný zabil v domě v Klůčově dvě dcery 20 let a jejich matku, dostal humanitní tvrdý trest 16 let.
Josef Slovák po propuštění zabil na Konopišti 16 dívku a o týden později v Bratislavě rovněž dívku 16 let.
Propuštěný vrah Marčík ve Frýdku přepadl 16 letou dívku zbil zkopal a zasunul do pochvy petardu a odpálil.
Pokud by některý příbuzný oběti čmáral částečně se to nechá pochopit. Ale je skutečnost, že po každé revoluci létají třísky a i slušní lidé jsou likvidováni.

led

Kepler, pokiaľ budú volení predstavitelia ľudu – politici " plivat na zesnulou osobu s obrovskými historickými zásluhami" nedivte sa, že to robia aj ľudia nepolitici