VaclavZeman

Co si myslíte o lidech, kteří lžou o své výšce?

Třeba se jich někdo zeptá a oni si přidají. Já sám mám přesně 183 cm. Kdysi jsem četl, že je to ideální výška pruského vojáka. A ani nemám důvod, proč bych si přidával. Ale znám člověka, který má tak plus mínus 175 a říká o sobě, že má 178 cm. Dokonce tvrdil, že někdy měří jinak, tedy od 175 až do 180. Děkuju.

Nejlepší odpověď
da ny

Nic.
Je mi to buřt, nesoudím 😉
Blbiny jsem dávno přestala řešit.
Ať si každý dělá co chce, pokud neomezuje někoho jiného.
Jsem opatrná, na to co si myslím a říkám. Na má slova příliš často dojde (že by síla myšlenky?).

Další odpovědi
zjentek

Nechápu to. Někdy můžou být tři cenťáky setsakramentsky citelnej rozdíl (třeba 14 vs. 17 cm v pochvě, to pochopím), ale ve výšce? Pche… Jako, někdy jeden člověk může měřit jinak, to jo, třeba i o těch 5 cenťáků. A to nejčastěji právě v tý pochvě, ale to bych tady moc nerozváděl, Václave. Na to nemám sebevědomí dost „ze železa“. 🐔 Haré Krišna 🙏

Rokio

Jsou to obyčejní lháři a možná i chlubilové.

Já mám výšku 178 cm a nemám potřebu o ní lhát.

orwell

Myslím si o nich totéž co o těch, kteří lžou o své šířce, to znamená, že nic. Jinak co se týká změn výšky postavy, tak je známá věc, že nejvíc člověk měří ráno, když vyleze z postele a nejméně, než večer ulehne. Na vině jsou hlavně meziobratlové ploténky a svaly zad. Ve stáří může člověk měřit klidně i o 2 až 7 cm méně, než v mládí. Žádná nová věc. Proto vzniklo rčení „no jo, rostu už do země“ 🙂 Mohu to potvrdit, u mě jsou to už ty 2 cm. No, spíš byly – při posledním měření. Dnes už to bude asi víc.

Lgee

Že mají komplexy ze své výšky nebo jim někdo dost kvůli výšce ublížil.

VaclavZeman

Ano, dany. Vy jste vědma všech vědem, která ovládá naše myšlenky a na všechna její slova dojde, protože je moudrá. Děkuju.

VaclavZeman

Rokio, to je dobře. 😉