Rokio

Co si myslíte o knize Kronika Hochů od Bobří řeky?

pozn.: Ptám se na první díl.

Četli jste tuto knihu od autora Jaroslava Foglara? Co se vám na ní líbí a co nikoliv? Která je vaše oblíbená postava?

Nejlepší odpověď
Drap

Četl jsem všechny Foglarovky, dokonce i několikrát. Líbí se mi všechny, protože jsou skvělé a jsou to knihy mého mládí.

Další odpovědi
Kelt

Foglarovky jsem taky četl. Snad jsem přečetl všechny. Nevím, zda se tato kniha zakládá na skutečnosti, nebo je to autorův výtvor. Ale je možné, že Foglar, kterému říkali přezdívkou Jestřáb, byl vedoucí a měl družinu, které nazval Hoši od Bobří řeky. Vystupují zde mladí chlapci, kteří jsou povahově i typově rozdílní, ale ideál, který získají z nich udělá skvělé hrdiny. A všichni dokázali splnit dané Bobříky. Chlapci, kteří jsou čestní, pomáhají ostatním, chodí do přírody a nikdy se nenudí a nepotřebují výchovného poradce, to se nedivím, že se to bolševikům nelíbilo a Foglar byl zakazován. Ale Foglara jsem nečetl už více než 20 let. Oblíbenou postavu zde nemám, hlavní je myšlenka.