gecco

Co si myslíte o kamarádství s výhodami?

Jóóó!
Ne, nikdy…
Jo, ale…
___
Někde jsem se dočetl, že takový vztah preferuje až polovina singles holek (a asi i kluků – s kým by jinak ty holky kamarádily?)…
😉
_____________­________________________­______
Osobně musím říct, že v mém okolí se vyskytuje vyšší, než 50%, podíl takovýchto vztahů – u singles +/- padesátiletých. Pokud mohu soudit – spokojených…
😉

Nejlepší odpověď
marci1

Pro mě je kamarád někdo, komu se mohu svěřit se svými problémy, přítel je někdo, komu se mohu svěřit se všemi svými problémy. A partner jsou ti dva, s výhodou. 🙂

Další odpovědi
kapka

Musí na to být povaha a mít to v hlavě srovnaný. Nic proti tomu všeobecně nemám, ale sama bych to nedokázala.

Kepler

Takhle to fungovalo odjakživa. Někdo volí srdcem, někdo hlavou, s výhodou pak obojím.

bububabu

Zase další pokles lidstva!

Hlada

Je to východisko pro ty, kteří z různých důvodů nechtějí normální společné bydlení. Ostatním se to za čas ukáže jako ztráta času.
Není to nic nového. Dřív ale nebyly tak snadno dostupné byty, takže to nebylo tak časté.

Arne1

Já jen lituju, že to dříve nebývalo.

Klaproth

Souhlas. Kamarád taky rád.

dubraro

Skvělý vynález.

ivzez

Zajímalo by mne, kde´s to četl.

Dívky „to „preferují“, protože jim často „nic jiného nezbývá“.
Jsou do partnera zamilované, ale on o ně nestojí natolik, aby
s nimi jednal poctivě. Některé si dokonce bláhově namlouvají,
že se „to časem zlepší“…

Kdyby si samy sebe aspoň trošku vážily, „nešly by“ do toho.

quentos

Proč ne? :{)>
Někde jsem četl, že prý takoví lidé jsou „příliš pohodlní na to, aby šli do vztahu“ – nesmysl. Když se dva až tři mají moc rádi, ale necítí se na vztah, je toto skvělý kompromis :{)>

gecco

Ivzez – byl to nějaký časopis ´pro ženy´, nedávno se mi podařilo jet vlakem a došla mi baterka v tabletce, takže jsem neměl co číst – a spolucestující mi cosi půjčila – ale fakt nevím, co to bylo zač…
😉
Ale dovolím si nesouhlasit s tebou nastíněnou ´modelovou´ situací – pokud partner dívce navrhne ´výhody´ – jedná s ní poctivě…
Naopak – pokud ona na jeho návrh přistoupí s „bláhovou domněnkou“, ona jedná podle, nepoctivě…
___
Já se aspoň domnívám, že „poctivá“ je jasná řeč, ne skrývání, ne taktizování, ne naznačování…
😉
Ale souhlasím, že mnohé (a i mnozí) by při dostatku sebeúcty a i úcty k partnerovi(ce) volily(i) řešení jiné…
😉

ivzez

Obecně nepovažuji „návrh výhod“ za poctivý. Vnímám
ho jako návrh „užít si bez závazků a ohledu na partnerku“.
[Já bych takový návrh brala jako urážku.]

Ti muži, kteří s takovými návrhy přicházejí, moc dobře
vědí, jak na tom ty dívky jsou (málokterá by „kamarádství
s výhodami“ vnímala stejně jako oni).

Ale asi bude záležet na tom, o jakou společnost
a o kterou věkovou kategorii půjde.

U té starší generace bych tomu i rozuměla → oba
si něčím prošli a snaží se předejít dalšímu zklamání.

gecco

Nejsem si jist, zda je možné paušalizovat – kdo s návrhem přichází… Dokonce si nedovolím ani odhadnout ´poměr´…
😉
Jen – chlap mi nikdy takovou nabídku nedal, holka/y ano…
😉