michalds

Co si myslíte o Janu Hnízdilovi?

Je to lékař, nebo rádoby lékař?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Dokud byl MUDr. Hnízdil ve své vystudované parketě reabilitačního lékaře, tak byl bezpochyby odoborník. Když začal zabrouzdávat do jiných oblastí a psudomedicíny a stal se mědiální hvězdou, tak o kredit přišel.

Další odpovědi
orwell

Určitě je to lékař, neboť má titul MUDr. a vystudoval lék. fakultu UK v Praze, dokonce s červeným diplomem. Viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Jan_Hn%C3%AD­zdil
Není to žádné „ořezávátko“, ale je to taky pěknej manipulátor – můj názor. Slyšel jsem od něj vícero přednášek a jedna se zvrhla v kopání do Zemana, i když její těžiště mělo být jinde. S většinou jeho názorů bych souhlasil, ovšem s určitou opatrností. V porevolučních letech se vyrojila spousta lékařů a léčitelů razících názor, že nemoci jsou v hlavě.
No, pokud se jedná o ty duševní a různé fantómové bolesti + další, tak ano. avšak jsou nemoci a nemoci, že. Takovou kapavku si nepřivodíš jen tak špatným myšlením, nýbrž stykem s nakaženou osobou a nesídlí v hlavě, ale úplně někde jinde. Takže v tomto případě léčit hlavu se špatnými myšlenkami patrně nepovede k úspěchu.
Co se týká celostní medicíny, kterou se pan doktor Hnízdil zabývá, věřím, že je velmi přínosná a nic proti ní nemám.

da ny

MUDr. Jan Hnízdil, kdysi aktivní člen Českého klubu skeptiků (Sisyfos), se po letech a po jeho opuštění, stal sám, terčem jejich útoků a posměchu.
Což je mu ukradené….
Je nesporné, že mnoha beznadějně nemocným pacientům, právě on (a teprve on) pomohl ke zkvalitnění jejich života a k uzdravení.
Nevyrábí, neudržuje pacienty, snaží se je uzdravit. Případně pomoc a zdraví zprostředkovat u kolegů.
Vážím si jeho práce i činnosti, včetně dalších aktivit.

Základem medicíny nejsou špičkové a drahé kliniky, ale kvalitní rodinný doktor. Doktor, který zná pacienta, jeho rodinu, způsob života, dokáže zasadit potíže do souvislostí. Toho vlastně supluji,“ říká lékař a propagátor psychosomatického přístupu Jan Hnízdil.
https://www.na­jimseazhubnu.cz/mu­dr-hnizdil-konci-praxi/

Ametyst

Podle mě je velmi statečný, protože by mohl mít pohodlný zkorumpovaný život, kdyby mlčel. Vybral si nelehkou cestu pojmenovat problémy, a nezavírat před nimi oči, jako to dělá většina. Viděli jsme za covidu, kdo mlčel a byl v pohodě, a kdo se ozval s názorem, a nejradši by mu vyškrábali oči.

OSHO

Osobně jej neznám akorát jsem viděl Video na internetu kde mluví o tom co dělá, poukazuje na to že dnešní lékaři spěchají a podle toho vypadá i jejich léčení podle hesla práce kvapná je většinou špatná.

Zdroj: https://youtu­.be/fm4OhS9N4Q8?si=a­iEa7vQey3ElQFD7

Pepa25

da ny jsem dal palec nahoru omylem, s názorem nesouhlasím, není jinak doložen. Dokud byl MUDr. Hnízdil ve své vystudované parketě reabilitačního lékaře, tak byl bezpochyby odoborník. Když začal zabrouzdávat do jiných oblastí a psudomedicíny a stal se mědiální hvězdou, tak o kredit přišel.

zjentek

Pětadváca na to kápl kdo nemá nastudováno taktéž jeho společenský kredit = 0.