dust8

Co si myslíte o Edisonovi?

Nemyslím teď toho místního. :D (ale ne, že by mě to „taky“ nezajímalo). Jde o toho průkopníka z historie. Např. Věříte, že měl opravdu 2332 patentů? Je na to nějaký seznam? Nezdá se mi to.

Dle wiki to vypadá, že byl velmi talentovaný: Na jeho jméno je vedeno 2332 patentů, další tisíce jich registrovaly jeho firmy. Mezi nejznámější Edisonovy vynálezy patří fonograf (předchůdce gramofonu) a mylně je k nim počítána i žárovka, kterou ovšem pouze zdokonalil a nechal si patentovat. Edison je také zakladatelem dodnes vydávaného prestižního časopisu Science.

V roce 1886 se přestěhoval do menšího města West Orange (asi 45 000 obyvatel), ve státě New Jersey na východním pobřeží USA. Zde vybudoval Glenmont – rozsáhlý areál výzkumných pracovišť, jehož celková rozloha činí 5,5 hektaru. Ten je dnes spravován jako národní památka Edison National Historical Site.

Nejlepší odpověď
annas

S jeho vynálezy se samozřejmě setkávám, je to jeden z nnejproslulejších vynálezců.

O jeho životě je odpověď v archivu.

Zajímají mě některé jeho myšlenky.

„Tajemství úspěchu v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme.“

„Tři hlavní věci, kterých je třeba, aby se dosáhlo čehokoliv, co za to stojí, jsou: práce, vytrvalost a zdravý rozum.“

„Není to tak, že bych neuspěl. Jen jsem našel 10 000 způsobů, které nefungují.“

Zdroj: https://citaty­.net/autori/tho­mas-alva-edison/

Další odpovědi
led

Thomas Alva Edison bol veľmi talentovaný nielen vo svojom obore, ale aj ako obchodník a propagátor nových technológií. Pod jeho menom je vedených viac než 1 692 patentov, ďalšie tisíce zaregistrovali jeho firmy.
A ako človek?
Aj Edison miestami podľahol svojej sláve, moci a možnostiam…
a patentoval pod svojim menom aj zopár cudzích prác, Táto „Legenda o T.A.Edisonovi“ má veľa zástancov a odporcov.

Dochy

Podle toho co o něm vím, byl chytrej, až vychytralej, možná víc obchodník a trochu vizionář než vynálezce, určitě pilnej. Ale také tak trochu (možná trochu víc) hajzl, který se neštítil vyjeb… se svými zaměstnanci a partnery.

led

kapitán,
čo sa týka autora otázky nemáte pravdu. Len génius dokáže obchádzať pravidlá tejto stránky tak, aby nedostal BAN a ani nebol postihnutý nezáujmom užívateľov.

dust8,
To neznamená, že chválim vašu celú užívateľskú činnosť na tejto stránke