Avatar uživatele
dust8

Co si myslíte o Edisonovi?

Nemyslím teď toho místního. :D (ale ne, že by mě to „taky“ nezajímalo). Jde o toho průkopníka z historie. Např. Věříte, že měl opravdu 2332 patentů? Je na to nějaký seznam? Nezdá se mi to.

Dle wiki to vypadá, že byl velmi talentovaný: Na jeho jméno je vedeno 2332 patentů, další tisíce jich registrovaly jeho firmy. Mezi nejznámější Edisonovy vynálezy patří fonograf (předchůdce gramofonu) a mylně je k nim počítána i žárovka, kterou ovšem pouze zdokonalil a nechal si patentovat. Edison je také zakladatelem dodnes vydávaného prestižního časopisu Science.

V roce 1886 se přestěhoval do menšího města West Orange (asi 45 000 obyvatel), ve státě New Jersey na východním pobřeží USA. Zde vybudoval Glenmont – rozsáhlý areál výzkumných pracovišť, jehož celková rozloha činí 5,5 hektaru. Ten je dnes spravován jako národní památka Edison National Historical Site.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1813 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

S jeho vynálezy se samozřejmě setkávám, je to jeden z nnejproslulejších vynálezců.

O jeho životě je odpověď v archivu.

Zajímají mě některé jeho myšlenky.

„Tajemství úspěchu v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme.“

„Tři hlavní věci, kterých je třeba, aby se dosáhlo čehokoliv, co za to stojí, jsou: práce, vytrvalost a zdravý rozum.“

„Není to tak, že bych neuspěl. Jen jsem našel 10 000 způsobů, které nefungují.“

Zdroj: https://citaty­.net/autori/tho­mas-alva-edison/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Thomas Alva Edison bol veľmi talentovaný nielen vo svojom obore, ale aj ako obchodník a propagátor nových technológií. Pod jeho menom je vedených viac než 1 692 patentov, ďalšie tisíce zaregistrovali jeho firmy.
A ako človek?
Aj Edison miestami podľahol svojej sláve, moci a možnostiam…
a patentoval pod svojim menom aj zopár cudzích prác, Táto „Legenda o T.A.Edisonovi“ má veľa zástancov a odporcov.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Podle toho co o něm vím, byl chytrej, až vychytralej, možná víc obchodník a trochu vizionář než vynálezce, určitě pilnej. Ale také tak trochu (možná trochu víc) hajzl, který se neštítil vyjeb… se svými zaměstnanci a partnery.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

kapitán,
čo sa týka autora otázky nemáte pravdu. Len génius dokáže obchádzať pravidlá tejto stránky tak, aby nedostal BAN a ani nebol postihnutý nezáujmom užívateľov.

dust8,
To neznamená, že chválim vašu celú užívateľskú činnosť na tejto stránke

před 1812 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek