annas

Co si myslíte o citátu?

Na tom světě na prodej je všechno,
i čest a sláva – všichni o tom ví.
Jen čisté srdce, krásné lidské srdce
na žádném rynku není ke koupi.
Jan Skácel

Dá se všechno koupit a zaplatit penězi?

Nejlepší odpověď
quentos

i srdce leckteré ženy se dá koupit penězi, to je všeobecně známo. Ovšem pravý, nefalšovaný, ryzí cit, ten těžko.

Další odpovědi
BEAES

Všechno určitě ne, lásku, zdraví, přátelství si nekoupíme. Myslím to upřímné a opravdové.

Bumbes

… že už to pomalu přestává být pravda.

Naši politici nás v současnosti přesvědčují o tom, že už i „čistá srdce“ jsou obchodovatelná;
viz.: John & VV & ABL,a.s.Agentura, Cyril Svoboda & falešné dědictví, kauza Čunek,..

iceT

Jako vsechny citaty i prislovi a rceni,i tento citat je pravdivy.Vsechno se koupit neda,i kdyz nekteri lide jsou presvedceni o opaku.

led

Odpoveď je jednoznačná:
na otázku – nie!
na citát – ano
Pokusy o kúpu všetkého stále sú aktuálne, ak to nejde priamo peniazmi, použije sa iný spôsob.
napr.Veď ak chcem prežiť, pracujem aj bez zmluvy „na čierno“. Zamestnávateľ si kúpil moju prácu, môj čas, zaplatí symbolický peniaz, ale štátu neodvedie nič. To si mohol kúpiť, ale nekúpi si moje priateľstvo, moju vernosť, celú moju myseľ ani srdce…