Complex

Co si myslíte o Bermudském trojúhelníku?

Nejlepší odpověď
mosoj

Že součet vnitřních úhlů v trojúhelníku je 180o.

Další odpovědi
Edison

Mosoji, opět se mýlíš. To platí v euklidově rovinné geometrii… V geometrii na kouli podle Lobačevského to je kapku jinak: Součet úhlů trojúhelníku na povrchu koule je totiž roven NEBO VĚTŠÍ než 180 st. 😁

zjentek

Je zvláštně tajemný. V některejch by ses ztratil celej, úplnej děs a strach..

led

Že tento „trojuholník“ je v skutočnosti nepravidelný mnohouholník. Takýchto „záhadných oblastí“ je na Zemi viac a nielen na vode.

ivzez

A to já s Mosojem souhlasím → o stupních nic nepíše.

Ovšem kdyby to byl trojúhelník a kdyby ležel v rovině,
byl by součet jeho vnitřních úhlů 180 stupňů.

Edison

Nojo, Ivzez, ale v rovině neleží. Kdyby byly v (_|_) ryby…

Dochy

Mosoj: To ale u Berudského trojúhelníku neplatí, protože povrch koule jakožto 2D prostor není euklidovský.

Edison

Spráááávně… 😁