_136

Co si mám představit pod pojmem že „tělo bez mozku je kničemu“?

Nedávno jeden člověk u nás ve fabrice řekl jedné postarší zeně tuto krátkou neformální větu a to že „tělo bez mozku je kničemu“ neboli mozek bez těla je kničemu něchtěl jsem se ho ptát proč jí to řekl ale aspoň tady mi někdo řekně co tím mohl myslet. díky

Nejlepší odpověď
Kepler

Možná jí chtěl urážlivě naznačit, že nemyslící blbec je k ničemu a na těle nezáleží.
Jinak z lékařského hlediska mozek tělo potřebuje, aby jej zásobovalo okysličenou krví a živinami. Rovněž s mozkem samotným nelze nijak komunikovat.