Mravenec

Co jsem měl dělat, když jsem objevil psa na útěku?

Chytit jsem ho nemohl, utíkal velice rychle i na mé „trénované“ nohy. Na pískání a pazvuky taky nic. Ani když jsem mu hodil zbytek pamlsku pro mého, tak si nevzal a nenalákal se. Velký husky.

Nejlepší odpověď
jáára

Na haskouny domluva ani úplatky neplatí. Pár psů sem odchytl – motali se v silnici a já šel pěšky. Slušně sem ho vyzval, aby šel se mnou, tak šel. Dostal najíst a napít a proběhl se s Liškou. Pak sem hledal majitele. – Přes město. Do útulku sem ho nedal odvést. Zdržel se ani ne den, pak si přijel majitel. Krásnej ohař.

No, já mám krátkodobej útulek pro psy doma… nikoho neodmítnu.

Další odpovědi
tekumseh

Pokud neznáte přímo majitele psa, je namístě nahlásit zatoulaného psa Městské policii, která disponuje odchytovou službou. Odchycený pes bude umístěn do útulku. Pokud se podaří vypátrat majitele, bude vyzván, aby si psa vyzvedl. Odchyt a pobyt v útulku však musí majitel uhradit.

led

jáára má pravdu, dobré slovo pomáha.
Skúste čarovné slová: „Poďme na políciu“.
Dvakrát neoznačené psy túto výzvu poslúchli a išli so mnou na najbližšiu políciu. Tam síce nevedeli v prvom momente, čo robiť, ale psy si sadli ku dverám a sledovali ulicu a poslušne čakali. Pre obidvoch si, o relatívne krátku dobu, majitelia prišli sami, tiež ich napadlo po chvíli hľadania ísť na políciu.
Skúste to, možno sa to podarí.

zjentek

tak to jedině na fenu, jinak na psa při útěku nulová šance. A pokud fena nikde, tak by mohl jít nalákat i na manželku, pokud evoluje nebo co ..jinak bez šance!

Mravenec

Pro tekumseh, to mě samozřejmě napadlo, ale než by mi přijela na pomoc posila, tak by utekl dál. :-/